Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2012, 12:42

autor: Aver

Sony tworzy nową, lżejszą wersję PlayStation 3?

Od kilku dni w Internecie krążą informacje dotyczące nowej serii produkcyjnej konsoli PlayStation 3. Model oznaczony symbolem CECH-4001x miałby być rzekomo wydajniejszą i lżejszą wersją popularnego urządzenia do gier. Możliwe, że jego zapowiedź nastąpi podczas targów gamescom w Kolonii.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez serwis Eurogamer, w najbliższym czasie – być może podczas targów gamescom w Kolonii – możemy spodziwać się zapowiedzi mniejszej, lżejszej i wydajniejszej wersji konsoli PlayStation 3 firmy Sony. Za tego rodzaju spekulacjami, niepotwierdzonymi przez japońskiego giganta, przemawiają trzy fakty.

Sony tworzy nową, lżejszą wersję PlayStation 3? - ilustracja #1
Kaz Hirai prezentuje PlayStation 3 Slim na targach gamescom w 2009 roku

Pierwszym z nich jest wypowiedź Shuhei Yoshidy, szefa Sony Worldwide Studios. Zapytany przez przedstawicieli serwisu Eurogamer podczas targów E3 o możliwość pojawienia się nowej wersji popularnej konsoli japońskiego giganta, odparł:

Nie zapowiadaliśmy nic w tej dziedzinie. Ale nigdy nie mów nigdy. Ludzie odpowiedzialni za sprzęt zawsze starają się uczynić go tańszym i mniejszym.

Na drugi fakt składa się wniosek firmy Sony złożony w amerykańskiej Federalnej Komisji Telekomunikacyjnej (FCC) o przyznanie certyfikatu nowemu urządzeniu o symbolu CECH-4001x. Obecna wersja PlayStation 3 nosi oznaczenie seryjne CECH-3000. Litera „x” miałaby odpowiadać różnym pojemnościom dysku twardego.

W końcu, trzy lata temu to właśnie na targach gamescom w Kolonii została zaprezentowana odmłodzona, lżejsza wersja konsoli firmy Sony – PlayStation 3 Slim. Jest ona o 32 procent mniejsza i o 34 procent lżejsza niż poprzedni model oraz wymaga o 34 mniej procent energii. Czas pokaże, czy dociekania serwisu Eurogamer okażą się trafne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.