Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2012, 12:02

autor: Aver

Battlefield 3 – zapowiedziano Matches, funkcję pozwalającą na lepszą konfigurację gry zespołowej

Studio DICE zapowiedziało wprowadzenie funkcji Matches w strzelance Battlefield 3. Pozwoli ona na konfigurowanie dużej liczby elementów rozgrywki wieloosobowej oraz wprowadzi opcjonalny tryb rozgrzewki przed każdą grą.

Na oficjalnej stronie gry Battlefield 3 pojawiła się zapowiedź funkcji Matches. Twórcy ze szwedzkiego studia DICE chcą dzięki niej umożliwić graczom konfigurowanie większej liczby elementów rozgrywki. Wyszli tym samym naprzeciw prośbom i sugestiom wielu członków społeczności popularnej strzelanki, którzy domagali się bardziej znaczącego wsparcia dla klanów i drużyn.

Battlefield 3 – zapowiedziano Matches, funkcję pozwalającą na lepszą konfigurację gry zespołowej - ilustracja #1
Fragment ekranu konfiguracyjnego funkcji Matches

Matches umożliwi graczom posiadającym wykupione serwery w Battlefield 3 nie tylko na wybór trybu gry, puli map i liczby rund, ale także na znaczące określanie zasad rozgrywki, m.in. aktywowanie przyjacielskiego ognia, ukrycie elementów interfejsu, sposobu identyfikowania innych graczy, widoku podczas przebywania w pojeździe, dostępnych broni i ekwipunku itd. Po wyborze tych opcji będzie możliwe wyznaczenie dowódców drużyn biorących udział w walkach, którzy samemu skompletują podległe im zespoły, zapraszając do zabawy przyjaciół i znajomych.

Jedną z ciekawszych nowości jest tryb rozgrzewki, który może być aktywowany przed każdą rozgrywką. Pozwala on uczestnikom zabawy na zapoznanie się z mapą i sprawdzenie konfiguracji ekwipunku. Ma on się kończyć się, gdy wszyscy gracze klikną na przycisk „Gotowy” w menu gry.

Battlefield 3 – zapowiedziano Matches, funkcję pozwalającą na lepszą konfigurację gry zespołowej - ilustracja #2
Dobra rozgrzewka nie jest zła!

Dzięki opcji Matches po zakończonej zabawie będzie możliwe zapoznanie się ze szczegółowymi statystykami dotyczącymi rozegranych gier. Jak na razie nie jest znana dokładna data debiutu nowej funkcji.