Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2012, 12:00

autor: Sarge

Latanie na smoku w przyszłym DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim?

Możliwość latania na smoku, budowanie domów, więcej opcji skradankowych - czy te i inne usprawnienia znajdą się w przyszłych dodatkach DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim? Jest na to szansa. Wskazuje na to film udostępniony przez studio Bethesda Softworks kilka miesięcy temu i atrakcje oferowane w rozszerzeniu Dawnguard.

Materiał filmowy udostępniony przez studio Bethesda Softworks pięć miesięcy temu może wskazywać na to, co znajdzie się w przyszłych dodatkach DLC lub łatkach do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Kilka nowości wygląda bardzo interesująco.

Kiedy prace nad The Elder Scrolls V: Skyrim zostały zakończone, twórcy mieli tydzień na stworzenie czegokolwiek w grze z użyciem narzędzi deweloperskich. Na lutowej imprezie D.I.C.E. Summit zaprezentowano wyniki tych prac i już wtedy studio zapowiadało, że część z nich może (ale nie musi) pojawić się w darmowych aktualizacjach lub dodatkach DLC. Rzeczywiście – niektóre koncepcje zadebiutowały w rozszerzeniu Dawnguard lub patchach (możliwość walki w czasie jazdy na koniu, wampiry, drzewko umiejętności dla wilkołaka, wsparcie dla Kinecta itd.).

Co jeszcze ciekawego twórcy zaprezentowali w lutym, a nie zostało to do tej pory wprowadzone? Przede wszystkim opcja dosiadania smoka i przemierzania świata gry drogą powietrzną. To bodajże najbardziej interesująca funkcja, jaka została pokazana na ówczesnym filmie. Nie zabrakło usprawnień elementów składankowych – gracz mógłby używać tzw. „wizji zabójcy” i wypatrywać wrogów przez ściany.

Twórcy w trakcie wspomnianego wcześniej tygodnia pracowali także nad poprawieniem oprawy graficznej. Mogliśmy zobaczyć ślady stóp pozostawiane na śniegu, lepiej wyglądającą wodę, czy dodatkowe animacje przeciwników. Z mniejszych zmian w rozgrywce można wspomnieć o opcji budowania własnego domu, nowych rodzajach wrogów (gobliny, gigantyczny krab), możliwości adoptowania dzieci, czy nowego rodzaju broni w postaci włóczni.

Latanie na smoku w przyszłym DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim? - ilustracja #1
Czy smoki w The Elder Scrolls V: Skyrim staną się sprzymierzeńcami gracza?

Wszystkie zmiany i usprawnienia możecie zobaczyć w widocznym w tej wiadomości filmie. Należy jednak cały czas mieć na uwadze, że były one implementowane bez konkretnego celu i niekoniecznie muszą w przyszłości znaleźć się w grze. Biorąc jednak pod uwagę, że dodatek DLC Dawnguard oraz kolejne łatki wprowadziły niektóre z prezentowanych funkcji, podobnie może być w przypadku przyszłych rozszerzeń i aktualizacji.

The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutował na rynku 11 listopada ubiegłego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Tytuł został wydany w naszym kraju przez firmę Cenega po angielsku na konsolach i w pełnej polskiej wersji językowej na PC. Użytkownicy Xbox Live od kilku dni mogą zakupić dodatek Dawnguard za 1600 punktów Microsoftu. Na łamach Steama oraz PlayStation Network rozszerzenie pojawi się najwcześniej miesiąc po premierze na Xboksie 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim