Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2012, 09:12

autor: Góral

Zynga porzuca kolejne projekty (m.in. PetVille, Mafia Wars 2). Dalsze cięcia w drodze

Borykająca się z problemami finansowymi firma Zynga, postanowiła zakończyć żywot kolejnych gier. Wczoraj pożegnano się z PetVille i Mafia Wars 2, a w styczniu w odstawkę pójdzie Indiana Jones Adventure World.

Już od jakiegoś czasu docierają do nas informacje o problemach finansowych giganta gier społecznościowych – firmy Zynga. W październiku informowaliśmy o redukcji etatów i zrezygnowaniu z 13 projektów. Na początku grudnia pisaliśmy o nadchodzącym pożegnaniu z grą Mafia Wars 2. Niestety, deweloper i wydawca popularnych społecznościówek dotrzymał słowa.

Koniec zabawy ze zwierzakami w PetVille - Zynga porzuca kolejne projekty (m.in. PetVille, Mafia Wars 2). Dalsze cięcia w drodze - wiadomość - 2012-12-31
Koniec zabawy ze zwierzakami w PetVille

Wczoraj zakończyła się era dwóch produkcji – PetVille i Mafia Wars 2, jednak to jeszcze nie koniec złych wieści, gdyż w połowie przyszłego miesiąca za miło spędzony czas podziękujemy także grze Indiana Jones Adventure World, do której zamknięto już dostęp dla nowych osób. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Zynga zaoferowała graczom PetVille i innych tytułów darmowe przedmioty do Castleville, Chefville, Farmville 2, Mafia Wars i Yoville. Dodatkowo użytkownicy mobilnych aplikacji, które także zostały porzucone, mogą zgłosić się do biura obsługi klienta firmy, w celu uzyskania rekompensaty za poniesione straty.

Zynga została założona w 2007 roku przez Marka Pincusa. Firma odniosła gigantyczny sukces komercyjny, oferując użytkownikom dynamicznie rozrastającego się serwisu społecznościowego Facebook, różne przyjemne gry typu FarmVille czy CityVille. W chwilach największej popularności korporacja była warta więcej, niż istniejące od kilkunastu lat Electronic Arts. Obecnie firma przeżywa wielki kryzys. Poszczególne aplikacje nie przynoszą oczekiwanych zysków, zamykane są kolejne odziały Zyngi i nierentowne produkcje.