Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOWWW
Okładka Mafia Wars (WWW)

Mafia Wars WWW

Darmowa strategiczna gra MMO obsługiwana z poziomu przeglądarki, w której zarządzamy rodziną mafijną. Naszym zadaniem jest rozwijać przestępczy interes i radzić sobie z konkurencją kierowaną przez innych graczy. Całość oparto na model darmowym z mikropłatnościami.

Strategiczne | zagraj za darmo | gangsterskie | Facebook

WWW
Okładka Mafia Wars (WWW)

producent: Zynga

wydawca: Zynga

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

1czerwca2008

Mafia Wars to ciesząca się ogromną popularnością gra MMO firmy Zynga, która obsługiwana jest w całości za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W trakcie zabawy wcielamy się w postać gangstera, budując swoje przestępcze imperium i staczając zażarte boje z innymi graczami. Rozgrywka jest zasadniczo darmowa, przy czym producent przewidział możliwość nabywania specjalnych punktów za prawdziwe pieniądze, przeznaczanych następnie na zakup lepszych przedmiotów czy innych bonusów ułatwiających grę.

Zabawę w Mafia Wars generalnie można podzielić na dwie grupy. Pierwszą kategorię stanowią misje, do których przystępujemy zazwyczaj w dowolnej kolejności. W nagrodę za zaliczanie zadań możemy otrzymywać pieniądze, cenne przedmioty oraz losowo generowane prezenty. Druga kategoria zakłada pełną interakcję z innymi graczami. Możemy mianowicie atakować pozostałych uczestników zabawy, okradać ich posiadłości, wdawać się z nimi w wojny, a nawet wcielić się w postać łowcy głów. Wykonanie każdej akcji w świecie gry wymaga poświęcenia określonej liczby punktów energii lub staminy, przy czym oba te parametry regenerują się wraz z upływem czasu.

W miarę postępów zdobywamy punkty rozwoju, które możemy przeznaczać na rozwój takich współczynników jak atak, obrona, zdrowie, energia i stamina. Na naszą efektywność wpływ ma także kilka innych czynników. Mowa tu przed wszystkim o liczebności dowodzonej mafii, w skład której wchodzą zarówno zaproszeni przyjaciele jak i wynajęci komputerowi pomocnicy. Dodatkowo musimy dbać o dysponowanie odpowiednio potężnymi przedmiotami, podzielonymi na pięć zasadniczych kategorii – broni, pancerzy, środków transportu, zwierząt oraz cechujących się ograniczoną liczbą użyć „dopałek”. Kolejne przedmioty możemy zdobywać w trakcie wykonywania misji, otrzymywać od znajomych lub nabywać w sklepach. Potrzebne na zakupy pieniądze pozyskujemy między innymi dzięki prowadzeniu i rozwijaniu różnych biznesów, które co pewien czas zapewniają nam przychód.

Zmagania toczone są w kilku głównych lokacjach, wśród których nie zabrakło między innymi Nowego Jorku, Las Vegas czy Moskwy. Dodatkowo co pewien czas udostępniane są specjalne wyzwania, które pozostają aktywne jedynie przez kilka lub kilkanaście dni, oferując zazwyczaj możliwość pozyskania unikatowych przedmiotów. W każdej ze wspomnianych wyżej lokacji obowiązuje inna waluta, a także dostępne są inne zadania oraz posiadłości. Możemy do woli przemieszczać się między tymi miejscówkami, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Opisywana produkcja kładzie duży nacisk na współpracę ze znajomymi biorącymi udział w zabawie. Gracze mogą między innymi obdarowywać się prezentami i paczkami regenerującymi pasek energii oraz pomagać sobie w wykonywaniu określonych zadań. Mafia Wars oferuje opcję integracji z popularnymi portalami społecznościowymi, takimi jak Facebook czy MySpace. Co ciekawe, oferowane są liczne bonusy dla osób grających równolegle w inne tytuły firmy Zynga (darmowe punkty umiejętności, regeneracja paska staminy itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Gry podobne do Mafia Wars

Wymagania wiekowe Mafia Wars

odpowiednia dla każdego wieku

Firma Zynga zapowiedziała grę Mafia Wars 2

wiadomość21 września 2011

Firma Zynga zaprezentowała pierwszy zwiastun z gry Mafia Wars 2, która stanowi kontynuację gangsterskiej produkcji przeznaczonej dla użytkowników serwisu Facebook.

Poradnik: Mafia Wars

wiadomość23 grudnia 2010

Oto kompleksowy przewodnik po grze Mafia Wars. Poradnik opracowany został z myślą o osobach rozpoczynających swoją przygodę z tą grą, ale gracze, którzy w Mafia Wars bawią się już od dawna, również znajdą mnóstwo przydatnych informacji i wskazówek.

Wieści ze świata (Tekken 6, NBA 2K9, Mafia Wars) 3/07/09
Wieści ze świata (Tekken 6, NBA 2K9, Mafia Wars) 3/07/09

wiadomość3 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: specjalne edycje Tekken 6, darmowy Rogue Trooper, dwa miliony egzemplarzy NBA 2K9, rynek konsol w Wielkiej Brytanii, cztery miliony graczy Mafia Wars, prędkość działania PSP Go i inne. Zapraszamy do lektury.