Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Farmerama (WWW)
OkładkaFarmerama (WWW)

Farmerama WWW

Przeglądarkowy symulator farmy z elementami ekonomii. W grze wcielamy się w farmera, rozbudowujemy farmę, sprzedajemy jej owoce, a naszymi głównymi zajęciami są: uprawa roślin oraz chów bydła. W międzyczasie możemy wykonywać zadania zlecane w pobliskim miasteczku.

Strategiczne | zagraj za darmo | rolnicze | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Farmerama Premiera WWW

5października2009

producent: Bigpoint wydawca: Bigpoint Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Farmerama

Zoo Tycoon (2001)

FarmVille

Mafia Wars

Farmerama to gra na przeglądarki internetowe, w której wcielamy się w postać początkującego rolnika i rozwijamy swoje gospodarstwo. Dokonujemy tego uprawiając pola, sadząc warzywa oraz drzewka owocowe, a także hodując zwierzęta. W międzyczasie staramy się realizować zlecenia oraz spełniać zachcianki dostawców, sprzedawców oraz mieszkańców pobliskiego miasteczka.

Rozpoczynając rozgrywkę w Farmerama otrzymujemy dostęp do podstawowych budynków gospodarczych, a także pustego obszaru przed nimi, który sukcesywnie zamienia się w pola uprawne, sady, a także wybiegi dla zwierząt.

Wśród budynków najważniejszą rolę pełni dom farmerski pełniący nie tylko rolę przytulnego mieszkania, ale i biura, w którym odbieramy telefony od zniecierpliwionych klientów. Wykonując zadania zlecane przez tych ostatnich, otrzymujemy pieniądze (sianogrosze) oraz punkty. Wpływają one na poziom doświadczenia, warunkując dostęp do kolejnych gatunków zwierząt oraz roślin. Zdobywając doświadczenie odblokowujemy również kolejne segmenty miasteczka, w tym targ, na którym można zarówno zakupić, jak i sprzedawać plony.

Uprawianie roślin sprowadza się przede wszystkim do wyboru odpowiedniego miejsca, a następnie obsiania tegoż pola. Dostęp do nasion kolejnych warzyw i zbóż uzyskujemy zdobywając wyższe poziomy doświadczenia, jak również jeżdżąc do miasta i odwiedzając rynek z nasionami. Po zdobyciu tych ostatnich nawadniamy i użyźniamy nawozem swoje pola. Gdy plony dojrzewają, przystępujemy do żniw, a następnie sprzedajemy efekty starań klientom, przerabiamy na paszę dla zwierząt, wykorzystujemy jako nasiona do kolejnych zasiewów lub też oferujemy innym farmerom na targu w mieście. Nieco prościej wygląda sprawa z drzewami owocowymi, przy których tak naprawdę nie trzeba niczego robić.

Przed przystąpieniem do hodowli zwierząt zaopatrujemy się w odpowiedni budynek – kurnik, oborę, chlew. Można go nabyć u rezydującego w mieście cieśli, a następnie postawić na terenie gospodarstwa. Dostarczając zwierzętom paszę (wytwarzaną z plonów w młynie) oraz wodę przyspiesza się ich rozwój. Dodatkowo hodując zwierzęta zapewniamy sobie stały dostęp do nawozu, pozyskując go poprzez sprzątanie zagrody.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Farmerama: Odpowiednia dla każdego wieku.

Farmerama Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • przeglądarka internetowa