Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Farmerama (WWW)

Farmerama WWW

Przeglądarkowy symulator farmy z elementami ekonomii. W grze wcielamy się w farmera, rozbudowujemy farmę, sprzedajemy jej owoce, a naszymi głównymi zajęciami są: uprawa roślin oraz chów bydła. W międzyczasie możemy wykonywać zadania zlecane w pobliskim miasteczku.

Strategiczne | zagraj za darmo | rolnicze | MMO

WWW
Okładka Farmerama (WWW)

producent: Bigpoint

wydawca: Bigpoint

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

5października2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Farmerama to gra na przeglądarki internetowe, w której wcielamy się w postać początkującego rolnika i rozwijamy swoje gospodarstwo. Dokonujemy tego uprawiając pola, sadząc warzywa oraz drzewka owocowe, a także hodując zwierzęta. W międzyczasie staramy się realizować zlecenia oraz spełniać zachcianki dostawców, sprzedawców oraz mieszkańców pobliskiego miasteczka.

Rozpoczynając rozgrywkę w Farmerama otrzymujemy dostęp do podstawowych budynków gospodarczych, a także pustego obszaru przed nimi, który sukcesywnie zamienia się w pola uprawne, sady, a także wybiegi dla zwierząt.

Wśród budynków najważniejszą rolę pełni dom farmerski pełniący nie tylko rolę przytulnego mieszkania, ale i biura, w którym odbieramy telefony od zniecierpliwionych klientów. Wykonując zadania zlecane przez tych ostatnich, otrzymujemy pieniądze (sianogrosze) oraz punkty. Wpływają one na poziom doświadczenia, warunkując dostęp do kolejnych gatunków zwierząt oraz roślin. Zdobywając doświadczenie odblokowujemy również kolejne segmenty miasteczka, w tym targ, na którym można zarówno zakupić, jak i sprzedawać plony.

Uprawianie roślin sprowadza się przede wszystkim do wyboru odpowiedniego miejsca, a następnie obsiania tegoż pola. Dostęp do nasion kolejnych warzyw i zbóż uzyskujemy zdobywając wyższe poziomy doświadczenia, jak również jeżdżąc do miasta i odwiedzając rynek z nasionami. Po zdobyciu tych ostatnich nawadniamy i użyźniamy nawozem swoje pola. Gdy plony dojrzewają, przystępujemy do żniw, a następnie sprzedajemy efekty starań klientom, przerabiamy na paszę dla zwierząt, wykorzystujemy jako nasiona do kolejnych zasiewów lub też oferujemy innym farmerom na targu w mieście. Nieco prościej wygląda sprawa z drzewami owocowymi, przy których tak naprawdę nie trzeba niczego robić.

Przed przystąpieniem do hodowli zwierząt zaopatrujemy się w odpowiedni budynek – kurnik, oborę, chlew. Można go nabyć u rezydującego w mieście cieśli, a następnie postawić na terenie gospodarstwa. Dostarczając zwierzętom paszę (wytwarzaną z plonów w młynie) oraz wodę przyspiesza się ich rozwój. Dodatkowo hodując zwierzęta zapewniamy sobie stały dostęp do nawozu, pozyskując go poprzez sprzątanie zagrody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Gry podobne do Farmerama

Wymagania wiekowe Farmerama

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Farmerama

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • przeglądarka internetowa
Garść informacji o Casual Connect Europe
Garść informacji o Casual Connect Europe

wiadomość15 lutego 2012

W Hamburgu, w dniach od 7 do 9 lutego bieżącego roku odbyły się po raz piąty z rzędu coroczne targi Casual Connect Europe, tradycyjnie organizowane przez Casual Games Association. Przedsięwzięcie to ma charakter bussiness-to-bussiness i zawsze jest wielkim wydarzeniem dla ludzi zawodowo zajmujących się takimi sektorami jak Free2Play, gry społecznościowe, przeglądarkowe oraz mobilne.

Darmowe Gry - wiadomości (11-17 września)

wiadomość17 września 2011

Pomysły fanów w Skyramie, kod z darmowymi punktami dla użytkowników Need for Speed World, nowości w Farmeramie, a także gramy w Fragorię. Zapraszamy do lektury!

Darmowe Gry (28 sierpnia - 3 września)

wiadomość3 września 2011

Nowe miasteczko w Free Aqua Zoo, premiera Sagi Wampirów, poprawki w Battlestar Galactica Online, weekendowe atrakcje w Farmeramie, a także gramy w SoccerStar. Zapraszamy do lektury!