Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka CastleVille (WWW)
OkładkaCastleVille (WWW)

CastleVille WWW

Kolejna odsłona popularnej serii gier społecznościowych przeznaczonych dla użytkowników serwisu Facebook. Budujemy średniowieczny zamek i wspólnie ze znajomymi eksplorujemy niezbadane tereny i wykonujemy zadania w bogatym świecie fantasy.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CastleVille Premiera WWW

15listopada2011

producent: Zynga wydawca: Zynga Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do CastleVille

FarmVille

Farmerama

FarmVille 2

CastleVille to produkcja stworzona przez studio Zynga, która stanowi rozwinięcie pomysłów wykorzystanych w poprzednich bardzo popularnych tytułach tej firmy, takich jak FarmVille, FrontierVille oraz CityVille.

Tym razem zadanie gracza polega na rozbudowie średniowiecznej twierdzy. Aby tego dokonać konieczna jest współpraca ze znajomymi z serwisu Facebook. Dzięki ich wsparciu możemy wytworzyć unikatowe przedmioty niezbędne do ukończenia kolejnych budynków. Dodano również opcję handlu za pośrednictwem targowiska. Pomoc ze strony przyjaciół przyda się także podczas walki z licznymi wrogo nastawionymi stworami, które grasują wokół zamku.

W produkcji studia Zynga pojawia się szereg barwnych i zarazem humorystycznych postaci. Należy do nich między innymi podstarzały, szkocki rycerz Tom, który chciałby się ustatkować i poszukuje odpowiedniej niewiasty. W CastleVille występuje również księżniczka Giselle, górnik George, piratka Sonja oraz złodziej kobiecych serc – prawdziwy playboy Antonio.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami cyklu, w CastleVille położono znacznie większy nacisk na eksplorację terenu. Początkowo mamy dostęp jedynie do najbliższego otoczenia wokół nowo powstałej twierdzy. Z czasem jednak, gdy spełnimy określone wymagania, stają przed graczem otworem kolejne, niezbadane lokacje. Tylko od decyzji bohatera zależy, czy zechce je przeszukać razem ze znajomymi, czy skupi się na rozbudowie zamku rezygnując z potencjalnych skarbów.

Od strony wizualnej gra CastleVille również stanowi krok do przodu w odniesieniu do poprzednich produkcji tego studia. Rozgrywkę obserwujemy w klasycznym rzucie izometrycznym. Szczególnie dobrze na tle konkurencji wypada ścieżka muzyczna. Po raz pierwszy w casualowej produkcji społecznościowej do jej przygotowania wykorzystano 75-elementową orkiestrę wraz z chórem.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe CastleVille: Odpowiednia dla każdego wieku.

CastleVille Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook