Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2012, 10:13

autor: Hed

Zynga zamknie grę Mafia Wars 2 z końcem roku

Znamy kolejną grę Zyngi, która zostanie wycofana z platform społecznościowych ze względu na problemy firmy. Jest nią gangsterska Mafia Wars 2. Produkcja przestanie być dostępna z dniem 30 grudnia.

Pożegnajcie Mafia Wars 2 – gra zostanie wycofana z końcem roku. - Zynga zamknie grę Mafia Wars 2 z końcem roku - wiadomość - 2012-12-04
Pożegnajcie Mafia Wars 2 – gra zostanie wycofana z końcem roku.
Mafia Wars 2
  • Gra zostanie wstrzymana 30 grudnia
  • Jej fani mogą liczyć na bonusy w jednej z innych gier firmy
  • Jutro Zynga skasuje dwa inne projekty: FishVille oraz Treasure Isle

Firma Zynga rezygnuje z gry Mafia Wars 2 z końcem tego roku. Produkcja zostanie wycofana 30 grudnia, a jej dotychczasowi użytkownicy otrzymają w ramach rekompensaty bonusowe pakiety do innych tytułów wydawcy. Wcześniej Zynga ostrzegała, że będzie musiała zamknąć kilkanaście swoich produkcji i zredukować zatrudnienie, aby ograniczyć wydatki i wykaraskać się z problemów finansowych, jakie przysporzył spadek zainteresowania grami na Facebooku.

O końcu Mafia Wars 2 poinformowano fanów gry w specjalnej wiadomości. Zynga podziękowała graczom za wsparcie i zaoferowała jednorazowy pakiet bonusowy do CastleVille, ChefVille, FarmVille 2, Mafia Wars lub YoVille, który będzie można wykorzystać do 30 grudnia. Przyczyn wycofania produkcji podawać nie trzeba było, bo są one oczywiste. Mafia Wars 2 po prostu nie zainteresowała wystarczającej grupy osób, a jej społeczność zmniejszała się z miesiąca na miesiąc.

Zynga zamknie grę Mafia Wars 2 z końcem roku - ilustracja #2

W najbliższych tygodniach temat gier kasowanych przez Zyngę będzie powracał, bo firma jest zmuszona pozbyć się 13 tytułów ze swojego katalogu. Jutro taki los spotka FishVille oraz Treasure Isle. Ten trudny proces jest próbą wyjścia na prostą po kiepskiej pierwszej połowie roku. Zynga zamierza odejść od gier facebookowych i skoncentrować się na rynku mobilnym. Producent rozluźnił już swoje stosunki z Facebookiem, podpisując nową umowę, która daje mu większą samodzielność.

Zynga zamknie grę Mafia Wars 2 z końcem roku - ilustracja #3Mafia Wars to dość typowa wieloosobowa gra społecznościowa, w której każdy z graczy zarządza swoim gagiem. Swego czasu produkcja cieszyła się olbrzymią popularnością i mogła pochwalić się nawet 8 milionami aktywnych użytkowników miesięcznych. Kontynuacja serii została wydana w październiku 2011 roku i jak widać nie zdołała zainteresować graczy w podobnym stopniu.

  1. Oficjalna strona firmy Zynga