Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2012, 12:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Strategic War in Europe, Dragon's Dogma, Asura's Wrath) 10/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o specjalnym evencie w grze Dragon's Dogma, dodatku DLC do Asura's Wrath, zapowiedzi nowej strategii Strategic War in Europe, a także społecznościowej produkcji SimCity Social.

Wolfenstein

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw Wolf Pack. Produkcje wchodzące w skład serii Wolfenstein możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Pakiet kosztuje 3,75 euro (ok. 16 zł), ale poszczególne tytuły kupicie również osobno. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Dragon’s Dogma

Firma Capcom zapowiedziała, że w nadchodzącej grze Dragon’s Dogma zorganizowany zostanie tzw. event, polegający na zabiciu potężnego smoka Ur-Dragona. Przeciwnik ma być tak silny, że do jego pokonania będą musieli przyczynić się wszyscy gracze. Walki będą odbywały się w sposób asynchroniczny, a ataki każdego użytkownika gry zostaną zsumowane. Event ma być bardzo czasochłonny, a osoba zadająca ostateczny cios otrzyma „wyjątkową nagrodę”. Gracze, którzy w międzyczasie zadadzą smokowi określone obrażenia, również mogą liczyć na pewne przedmioty „wypadające” z przeciwnika. Dragon’s Dogma ukaże się 25 maja w Europie na PlayStation 3 oraz Xboksa 360

Asura’s Wrath

W usługach PlayStation Network oraz Xbox Live pojawił się kolejny dodatek DLC do gry Asura’s Wrath. W rozszerzeniu Lost Episode 1 główny bohater może zmierzyć się z Ryu – jednym z flagowych wojowników serii bijatyk Street Fighter. DLC zostało wycenione na poziomie 7 złotych lub 160 punktów Microsoftu.

SimCity Social

Serwis SimsVIP donosi, że firma Electronic Arts zarejestrowała kilka domen z nazwą SimCity Social. Pojawia się więc przypuszczenie, że takowa produkcja pojawi się wkrótce na Facebooku – tym bardziej, że wydawca podobno utworzył już taką stronę w popularnym serwisie społecznościowym, choć na razie ma ona charakter niepubliczny, czyli nie wszyscy mogą ją zobaczyć. John Ricitello z firmy Electronic Arts ostatnio wspominał w wywiadzie dla telewizji CNBC, że w ciągu miesiąca na Facebooku zadebiutuje „duża gra społecznościowa”. Jest więc całkiem prawdopodobne, że chodziło o SimCity Social.

The Binding of Isaac

Edmund McMillen (twórca The Binding of Isaac, Super Meat Boy) zdradził za pośrednictwem serwisu Formspring, że firma Sony bardzo chce umieścić grę The Binding of Isaac w usłudze PlayStation Network. Nie można zatem wykluczyć, że produkcja dotychczas znana jedynie posiadaczom pecetów ukaże się także w cyfrowej dystrybucji na PlayStation 3. Komputerowy pierwowzór zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku, a najbliższym czasie doczeka się obszernego dodatku DLC

Strategic War in Europe

Polska firma Wastelands Interactive zapowiedziała produkcję Strategic War in Europe na PC. Czuwający nad projektem Leszek Lisowski określa swoje nadchodzące dzieło jako „staroszkolną grę strategiczną w nowoczesnej formie”. Deweloper obiecuje sześć scenariuszy mających miejsce w czasach II wojny światowej, 25 państw do wyboru podzielonych na trzy główne frakcje, rozbudowany system ekonomiczny, a także dynamicznie zmieniającą się pogodę, w bezpośredni sposób wpływającą na poszczególne potyczki. Strategic War in Europe zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji na PC przed końcem drugiego kwartału bieżącego roku. Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie na oficjalnej stronie dewelopera.

Resident Evil: Operation Raccoon City

Firma Capcom ogłosiła, że do tej pory do sklepów trafiły ponad 2 miliony egzemplarzy gry Resident Evil: Operation Raccoon City, która 20 marca zadebiutowała na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Niestety zabrakło informacji, ile sztuk z powyższej liczby zostało rzeczywiście zakupionych przez graczy. Wciąż czekamy na premierę pecetowej wersji Resident Evil: Operation Raccoon City – w Polsce odbędzie się ona 18 maja.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: