Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 maja 2012, 13:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Pobierz za darmo 21 utworów muzycznych z gier studia Epic Games

Z okazji dwudziestolecia istnienia, studio Epic Games udostępniło 21 utworów muzycznych pochodzących z gier tego dewelopera. Na liście znalazła się muzyka z takich serii jak Unreal, Jazz Jackrabbit, czy Gears of War.

Studio Epic Games obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia. Z tej okazji udostępniono dwadzieścia utworów muzycznych (i jeden bonusowy) z różnych produkcji tego dewelopera.

Kompozycje możecie ściągnąć zupełnie za darmo z oficjalnej strony internetowej. Na liście znalazły się utwory z takich serii jak Jazz Jackrabbit, Unreal, czy Gears of War. Nie zabrakło nawet polskiego akcentu w postaci muzyki z Bulletstorm autorstwa Krzysztofa Wierzynkiewicza oraz Michała Cieleckiego.

Pobierz za darmo 21 utworów muzycznych z gier studia Epic Games - ilustracja #1

Studio Epic Games zostało założone jako Potomac Computer Systems. Później nosiło nazwę Epic MegaGames. Dopiero od 1999 roku jest znane pod aktualnym szyldem. Pierwszymi rozpoznawalnymi produkcjami tego dewelopera były obie części platformówki Jazz Jackrabbit.

Amerykański deweloper stał się naprawdę znany dopiero po wydaniu trójwymiarowej strzelaniny Unreal, która solidnie namieszała w gatunku. Późniejsze rozwijanie marki w postaci nastawionego na tryb multiplayer Unreal Tournament tylko przysporzyło twórcom popularności. W ostatnich latach studio wsławiło się wysoko ocenianą serią Gears of War, a polscy gracze mogą być dumni z nawiązanej współpracy z rodzimym studiem People Can Fly, która zaowocowała wydaniem gry Bulletstorm.