Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hotel Giant 2 (PC)
OkładkaHotel Giant 2 (PC)

Hotel Giant 2 PC

Druga odsłona sympatycznej serii gier ekonomicznych, w których wcielamy się w menedżera hotelu. Naszym głównym celem jest stworzenie jak najbardziej luksusowego miejsca pobytu w całym mieście. W tym celu m.in.

Strategiczne | ekonomiczne

Hotel Giant 2 Premiera PC

14listopada2008

pudełko PL

5czerwca2009

producent: Enlight Software wydawca: Nobilis Group wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hotel Giant 2 jest kontynuacją docenionej przez fanów gatunku strategii ekonomicznej wydanej w 2002 roku. Podobnie jak pierwszą część, grę opracowało studio Enlight Software mające na swoim koncie kilka podobnych produkcji, między innymi Zoo Empire oraz drugą odsłonę Capitalismu.

Rozgrywka przedstawia się właściwie tak samo jak w jedynce, otrzymaliśmy po prostu więcej opcji i możliwości oraz oczywiście znacznie lepszą oprawę audio-wizualną. Ponownie więc przejmujemy obowiązki hotelowego managera, a naszym głównym celem jest dążenie do stworzenia jak najbardziej luksusowego miejsca pobytu w całym mieście. Osiągnąć to możemy tylko poprzez odpowiednie zarządzanie budżetem, ciągłe podnoszenie jakości świadczonych przez nasz ośrodek usług, rekrutację nowych pracowników i organizację szkoleń dla całego personelu. Jednak do podejmowania słusznych decyzji nie wystarcza samo śledzenie wykresów i tabel przepełnionych statystykami - musimy także obserwować naszych gości (nawet pod postacią jednego z nich), aby jak najlepiej przewidzieć ich oczekiwania i w miarę możliwości im sprostać.

Swój hotel możemy wybrać spośród dwudziestu sześciu różnych budynków znajdujących się na terenie takich miast jak Phuket, Rzym i Paryż. Potem musimy jeszcze dopasować wystrój wnętrz oraz atrakcje, jakie początkowo chcemy zapewnić naszym klientom (m.in.: salon SPA czy pokój gier). Łącznie wszystkich elementów, na które możemy mieć wpływ jest ponad 1400, są to między innymi: meble, dekoracje, wyposażenie pokoi gościnnych i pozostałych pomieszczeń. Ponadto sami decydujemy o tym, jaki rodzaj potraw ma serwować restauracja i jaki zespół muzyczny umili gościom pobyt w części barowej.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 263 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hotel Giant 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Hotel Giant 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP