Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka TV Giant (PC)
OkładkaTV Giant (PC)

TV Giant PC

TV Giant to strategia ekonomiczna, będąca kolejną pozycją, traktującą o zakładaniu konkretnej firmy i zdobywaniu monopolu w danej sferze biznesu.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TV Giant Premiera PC

13kwietnia2006

producent: Limbic Entertainment wydawca: Nobilis Group Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

TV Giant (w Niemczech gra jest znana jako Prime Time) to strategia ekonomiczna, będąca kolejną pozycją, traktującą o zakładaniu konkretnej firmy i zdobywaniu monopolu w danej sferze biznesu. Tym razem developerzy postanowili wkroczyć do świata telewizji – użytkownik, zaczynając jako młody przedsiębiorca, dostaje szansę zostania magnatem owej branży.

Rozpoczynając zabawę gracz musi zadbać o to, aby zatrudnić wykwalifikowanych pracowników, przygotowujących kompletny program i dbających, aby nie powstawały luki w audycji. Istnieje też sposobność, aby zwolnić osoby nie wywiązujące się z obowiązków. Jednak na tym nie należy poprzestawać – nie powinno się żałować pieniędzy na przeprowadzanie szkoleń kadry, które pozwalają im tworzyć filmy i seriale na wysokim poziomie.

Aby zbudować własne telewizyjne imperium ma się sposobność wykorzystania dwudziestu profesjonalnie wyposażonych pokoi. Wśród nich znajduje się studio nagrań, plan filmowy i archiwum z wszystkimi wyemitowanymi programami. Ponadto udostępniono dziesięć budynków na terenie trójwymiarowego miasta, z których również można skorzystać. Udając się do agencji reklamowej zwiększa się szanse na znalezienie klientów, a odwiedzając bank dokonuje się odpowiednich operacji pieniężnych.

Potencjalnymi odbiorcami uczyniono trzydzieści grup społecznych o zróżnicowanych oczekiwaniach co do oferowanych programów. Ich opinie i preferencje poznaje się w regularnie przeprowadzanych sondażach, w wyniku czego ma się sposobność do emitowania odpowiednich rzeczy w danym czasie. Należy wykazać się ogromną czujnością, gdyż cztery konkurencyjne stacje nie śpią i za wszelką cenę starają się przebić ofertę gracza.

Na głowę użytkownika spada również wiele spraw, związanych z finansami. Niejednokrotnie można się przekonać, że do najłatwiejszych nie należy szukanie firm, które chciałyby umieścić na antenie swoją reklamę oraz zgodziłyby się na proponowane warunki. Niemniej jednak trudniejsze okazuje się utrzymanie finansów stacji na takim poziomie, aby pokryć wszystkie koszty i jeszcze nieco zarobić. W nienajlepszej sytuacji można poratować się kredytem, aczkolwiek nie stanowi to dobrego rozwiązania na dłuższą metę.

Producenci zaproponowali prosty w obsłudze interfejs typu point&click oraz stosunkowo przejrzyste menu z wygodnie ułożonymi opcjami. Wszystko to pozwala na szybkie zorientowanie się w bieżącej sytuacji oraz podjęcie odpowiednich działań.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI TV Giant

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.