Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Mad TV (PC)

Mad TV PC

O tym, że telewizja nawet z najprostszego człowieka pod słońcem potrafi uczynić gwiazdę, nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Mad TV (PC)

producent: Rainbow Arts

wydawca: Rainbow Arts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20marca1991

Archie leżał jak co dzień na kanapie i smętnym wzrokiem patrzył w ekran telewizora. Zmęczenie wynikające z oglądania nudnych programów powoli dawało o sobie znać. Nagle jednak zdarzyło się coś, co przezwyciężyło mimowolne zapadanie w sen. Na ekranie pojawiła się piękna kobieta, która od razu przypadła Archiemu do gustu. Niewiele myśląc, nasz bohater wskoczył do sportowego samochodu i migiem popędził do siedziby telewizji Mad TV. Zanim jednak zdążył dotrzeć na ostatnie piętro biurowca, gdzie mieścił się pokój Betty, wpadł na rozświeconego właściciela stacji. Ten, widząc Archiego, niemal natychmiast zaproponował mu posadę i w ten oto sposób bierny widz stał się telewizyjnym producentem.

O tym, że telewizja nawet z najprostszego człowieka pod słońcem potrafi uczynić gwiazdę, nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Wystarczy śledzić na bieżąco polskie stacje komercyjne, aby zobaczyć jak płytcy i nie mający nic do zaoferowania ludzie, nagle rosną do rangi legendy. Historia Archiego, głównego bohatera gry Mad TV pokrywa się z tą wizją. Jedyną różnicą jest to, że ów młodzieniec zajmie się bardziej niewdzięczną rolą – zarządzaniem układem programowym stacji.

Gracz, przyjmujący wyzwanie rzucone przez autorów Mad TV, będzie miał pełne ręce roboty. Układanie programu, zakup filmów, decydowanie o wiadomościach przekazywanych w serwisach informacyjnych, emitowanie reklam – to tylko mała część tego, co oferuje program. Zadaniem gracza jest stworzenie telewizyjnego giganta z podupadającej stacji i tym samym, pokonanie dwóch konkurentów. Sukcesy w grze mają także swoje odzwierciedlenie na stosunkach z Betty. Jeśli nasze działania zaczną przynosić konkretne efekty, powabna blondynka doceni to i odda swe serce Archiemu. Nie jest to jednak takie proste. Nieustanne problemy związane z ograniczonym budżetem, konieczność utrzymywania wysokiej oglądalności programu i próba wyciągnięcia pieniędzy od reklamodawców, potrafią być prawdziwym wyzwaniem nawet dla eksperta w dziedzinie gier ekonomicznych.

Mad TV to genialna gra i bez wątpienia, absolutny klasyk komputerowej rozrywki na PC. Wszystko jest tu dopracowane w najmniejszych szczegółach, począwszy od zawartości merytorycznej, poprzez intuicyjny interfejs, na wyśmienitej oprawie audiowizualnej skończywszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mad TV

odpowiednia dla każdego wieku