Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3WiiUPCiOSX360AND3DSPSV
Okładka Sonic & All-Stars Racing Transformed (PC)
OkładkaSonic & All-Stars Racing Transformed (PC)

Sonic & All-Stars Racing Transformed

Zręcznościowe wyścigi będące kontynuacją gry Sonic & Sega All-Stars Racing. Wcielamy się w jednego z bohaterów popularnych serii firmy Sega i zasiadamy za sterami pojazdów potrafiących przeobrażać się w samochody, statki lub łodzie motorowe.

Wyścigi | samochodowe | gokarty | crossover | Sonic

Sonic & All-Stars Racing Transformed Premiera

16lis2012

X360 PS3 3DS PSV

18lis2012

WiiU

31sty2013

PC

2sty2014

AND iOS

producent: Sumo Digital wydawca: Sega wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Sonic & All-Stars Racing Transformed

Odjazdowy Rajd

LEGO 2K Drive

Disney Speedstorm

Sonic & All-Stars Racing Transformed to zabawna gra wyścigowa wzorowana na legendarnej serii Mario Kart. Różnica polega na tym, że tutaj za kierownicami zasiadają postacie z najpopularniejszych marek firmy Sega.

Gra nie traktuje poważnie realistycznego modelu jazdy i zamiast tego stawia na czysto zręcznościową zabawę. Bohaterowie ścigają się za pomocą pojazdów potrafiących przeobrażać się w samochody, statki lub łodzie motorowe - to nowość nieobecna w poprzedniej odsłonie. Poprzez spektakularną i stylową jazdę nabijamy pasek All-Star, który po wypełnieniu umożliwia skorzystanie z szeregu ruchów specjalnych. Twórcy zadbali ponadto o szeroki wybór uzbrojenia i wiele różnorodnych trybów rozgrywki.

Wprowadzenie samochodów, które potrafią transformować się w łodzie i samoloty pozwoliło twórcom na znaczne urozmaicenie tras. Podobnie jak w przypadku poprzedniej części, wszystkie dostępne tory zostały zainspirowane klasycznymi grami wyprodukowanymi przez firmę Sega. Wśród tras znajdziemy m.in. świątynię z Super Monkey Ball czy oparty na Panzer Dragoon smoczy kanion.

Autorzy zaoferowali sporą ilość grywalnych postaci, wśród których znajdziemy zarówno Sonica, jak i jego przyjaciół oraz wrogów. Gościnie występują też bohaterowie z innych serii, w tym m.in. Gilius Thunderhead z Golden Axe oraz znany z Skies of Arcadia Vyse.

Sonic & All-Stars Racing Transformed oferuje zarówno zmagania w trybie solo, jak i opcję wieloosobową. Poza standardowymi wyścigami sieciowymi dostępne się m.in. zawody na zamkniętych arenach. W zależności od platformy sprzętowej, w zabawie może uczestniczyć naraz nawet do ośmiu zawodników.

Ostatnia modyfikacja 2 listopada 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 356 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Sonic & All-Stars Racing Transformed cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic & All-Stars Racing Transformed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Sonic & All-Stars Racing Transformed Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 6.7 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
PS3
X360
3DS
PSV
WiiU
iOS
AND