Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3
Okładka LittleBigPlanet Karting (PS3)
OkładkaLittleBigPlanet Karting (PS3)

LittleBigPlanet Karting PS3

LittleBigPlanet Karting to zręcznościowa gra wyścigowa, stanowiąca spin-offową odsłonę popularnej serii platformówek autorstwa studia Media Molecule. Gracze mają okazję pokierować poczynaniami Sackboya i jego przyjaciół w emocjonujących zmaganiach na torach kartingowych.

Wyścigi | gokarty | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

LittleBigPlanet Karting Premiera PS3

6listopada2012

producent: United Front Games wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Seria LittleBigPlanet należy do kanonu gier zręcznościowych na konsoli PlayStation. Deweloperzy z kanadyjskiego studia United Front Games (wspierani przez ekipę Media Molecule) postanowili jednak wyjść poza utarte schematy, przygotowując jej wyścigową odsłonę. W założeniach LittleBigPlanet Karting łączy uniwersum Sackboya, możliwości budowania własnych plansz oraz emocjonującą rywalizację gokartów.

Źródłem inspiracji dla twórców gry były m.in. seria ModNation Racers oraz znany z konsol produkowanych przez koncern Nintendo cykl Mario Kart. Pomysły te zostały jednak rozbudowane o bogate opcje konstruowania własnych zwariowanych torów, a także indywidualizacji wyglądu bohaterów i pojazdów.

Podobnie jak w pozostałych grach z serii LittleBigPlanet, gracze mają okazję poznać perypetie szmacianej kukiełki- Sackboy'a i jego przyjaciół. Tym razem bohaterowie uczestniczą jednak w zwariowanych rajdach dosiadając rozmaitych, wykręconych maszyn. Poza wyścigami gra oferuje również elementy przygodowe i zręcznościowe mini-gierki. Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o technicznych możliwościach kontrolera PlayStation Move. Zabawa możliwa jest jednak także przy użyciu tradycyjnych kierownic i gamepadów.

Do największych atutów LittleBigPlanet Karting zaliczyć można rozbudowany edytor plansz, pozwalający w intuicyjnie prosty sposób tworzyć nowe tory i pojazdy, a także wprowadzać własne reguły gry. Nie zabrakło również opcji dzielenia się swoimi projektami z innymi graczami za pośrednictwem usługi PlayStation Network.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI LittleBigPlanet Karting

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.