Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2012, 10:55

autor: Sarge

Pierwsze screeny, zwiastun i szczegóły na temat gry LittleBigPlanet Karting

Od zapowiedzi gry wyścigowej LittleBigPlanet Karting minęło półtora miesiąca. Dopiero teraz ujawniono trochę szczegółów na temat tej produkcji. Udostępniono także pierwsze screeny oraz zwiastun.

Firma Sony Computer Entertainment podzieliła się kilkoma szczegółami na temat gry LittleBigPlanet Karting, która została zapowiedziana półtora miesiąca temu. Dostaliśmy również pierwsze screeny oraz zwiastun nadchodzącej produkcji.

Jak sama nazwa wskazuje, LittleBigPlanet Karting to wyścigi kartów osadzone w uniwersum LittleBigPlanet. Tytuł zadebiutuje w tym roku na PlayStation 3, choć nie ma jeszcze ustalonej dokładnej daty premiery. Za jego stworzenie odpowiada studio United Front Games, które ma doświadczenie w tym gatunku za sprawą podobnego tematycznie ModNation Racers. Deweloper współpracuje z zespołem Media Molecule, czyli twórcami serii LittleBigPlanet.

LittleBigPlanet Karting zaoferuje nie tylko standardowe wyścigi z wykorzystaniem różnego rodzaju dopalaczy i broni. Otrzymamy także tryb walki na zamkniętej arenie, gdzie jedynym celem gracza będzie wyeliminowanie pozostałych uczestników zabawy. W kampanii dla jednego gracza znajdziemy też specjalne misje z określonymi celami do wypełnienia, potyczki z bossami oraz minigry.

Pierwsze screeny, zwiastun i szczegóły na temat gry LittleBigPlanet Karting - ilustracja #1

Jak przystało na serię LittleBigPlanet, w grze znajdziemy rozbudowany edytor, który nie ograniczy nas jedynie do tworzenia coraz bardziej wymyślnych tras, kartów i postaci. Twórcy obiecują ogromną swobodę w tym temacie, dzięki czemu gracze będą mogli ustalać zupełnie nowe zasady wyścigów i tworzyć doświadczenia odmienne od tego, co przygotuje deweloper. Stworzonymi dziełami podzielimy się z innymi za pośrednictwem usługi PlayStation Network.

Plany wydania LittleBigPlanet Karting z pewnością mają związek z niezadowalającą sprzedażą ModNation Racers. W innym przypadku studio United Front Games raczej nie robiłoby konkurencji dla swojego poprzedniego dzieła, w którym również otrzymaliśmy wyścigi kartów z dużymi możliwościami edycyjnymi i funkcjami społecznościowymi. Biorąc pod uwagę bardzo dużą popularność marki LittleBigPlanet, nadchodząca gra ma większe szanse na sukces.

Pierwsze screeny, zwiastun i szczegóły na temat gry LittleBigPlanet Karting - ilustracja #2
Pierwsze screeny, zwiastun i szczegóły na temat gry LittleBigPlanet Karting - ilustracja #3
Pierwsze screeny, zwiastun i szczegóły na temat gry LittleBigPlanet Karting - ilustracja #4
Pierwsze screeny, zwiastun i szczegóły na temat gry LittleBigPlanet Karting - ilustracja #5