Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2012, 17:36

LittleBigPlanet Karting potwierdzony przez firmę Sony

Gra LittleBigPlanet Karting, o której pisaliśmy dwa dni temu, rzeczywiście znajduje się w produkcji. Potwierdziła to sama firma Sony. Szczegóły tytułu są nieznane, ale spodziewamy się połączenia serii LittleBigPlanet z Mario Kart.

LittleBigPlanet Karting potwierdzony przez firmę Sony - ilustracja #1
Sackboy w ModNation Racers. Wkrótce otrzyma własną grę o gokartach.

Firma Sony potwierdziła, że gra LittleBigPlanet Karting znajduje się w produkcji. Koncern poinformował o tym w krótkim i lakonicznym wpisie na amerykańskim koncie Twitter marki PlayStation. Doniesienia sprzed kilku dni okazały się prawdą. To oznacza, że Sackboy, sympatyczny szmaciany bohater LittleBigPlanet, rzeczywiście stanie do wyścigu gokartowego.

„Możemy potwierdzić, że LittleBigPlanet Karting rzeczywiście znajduje się w produkcji”, czytamy we wspomnianym wpisie, „i nie możemy doczekać się, aby podzielić się informacjami o grze”. Jak widać, nie podano żadnych szczegółów produkcji, ale można bezpiecznie założyć, że pojawi się ona na którejś z platform Sony, czyli PlayStation 3, PSP lub PlayStation Vita.

Chociaż nie wiemy nic o LittleBigPlanet Karting, to charakter gry wydaje się oczywisty. Najprawdopodobniej otrzymamy zręcznościowe wyścigi w stylu Mario Kart, wzbogacone o typową dla serii LittleBigPlanet możliwość kreowania postaci i poziomów. Co ciekawe, podobna produkcja już pojawiła się na konsolach Sony – jest nią ModNation Racers.