Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2012, 18:13

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Chiński trop nowej gry twórców Amnesia: Mroczny Obłęd

Next Frictional Game - tak zatytułowana została zagadkowa strona w Internecie, która najprawdopodobniej zwiastuje nową grę twórców serii Penumbra. Deweloperzy ze szwedzkiego studia Frictional Games nie pozostawiają wątpliwości, że będzie to ich kolejny horror.

Chiński trop nowej gry twórców Amnesia: Mroczny Obłęd - ilustracja #1

Frictional Games to utworzone w 2006 roku niezależne studio deweloperskie z siedzibą w szwedzkim Helsingborgu. Specjalizuje się ono w produkcji mrocznych przygodówek z elementami gier akcji. Dorobek twórczy Frictional Games obejmuje trzy odsłony serii Penumbra (Przebudzenie, Czarna plaga i Requiem) oraz Amnesia: Mroczny Obłęd.

Jak donosi serwis RockPaperShotgun, w sieci pojawiła się witryna stanowiąca zapowiedź nowego projektu studia Frictional Games. Prawdopodobnie chodzi o kontynuację wydanej w 2010 roku przygodowej gry akcji Amnesia: Mroczny Obłęd. Teaser odsyła do usługi Google Maps, wskazując na... Chiny.

We wrześniu ubiegłego roku Thomas Grip, założyciel Frictional Games, wyjawił na swoim blogu, że studio ma już w planach kolejne przedsięwzięcie. Niestety, nie padły wówczas żadne konkrety poza tymi, że nowa gra będzie bardziej nastawiona na akcję, a ponadto trafi nie tylko na pecety, ale także konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Chiński trop nowej gry twórców Amnesia: Mroczny Obłęd - ilustracja #2

Znaleziona w Internecie witryna, zatytułowana po prostu Next Frictional Game, także nie zdradza wielu informacji. Widnieje na niej logo Amnesii oraz napis „Something is emerging” (coś się dzieje), a kliknięcie w dowolnym miejscu odsyła do widoku Chin w Google Maps. Craig Pearson z serwisu RPG postanowił przyjrzeć się stronie nieco dokładniej. Okazuje się, że rzeczywiście zarejestrowało ją studio Frictional Games. W znacznikach <meta> zawarto takie wyrażenia jak: „3D game”, „advanced physics”, „survival horror”, „action adventure”, „first person” i „scary”. Rejestrujący dokonał także opisu zawartości witryny:

Witamy na stronie Next Frictional Game, witrynie z informacjami o naszych projektach gier w trakcie tworzenia. Korzystamy z tej strony, by umieszczać na niej materiały o projekcie, w czasie gdy nie ma on jeszcze ostatecznej nazwy.

Póki co wypada cierpliwie czekać na oficjalne doniesienia ze studia Frictional Games lub pierwsze materiały, jakie trafią na wspomnianą stronę. Wszystkich zainteresowanych grą Amnesia: Mroczny Obłęd zachęcamy też do przeczytania naszej recenzji.

  1. Amnesia: Mroczny Obłęd - recenzja gry (PC)