Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Penumbra: Requiem (PC)
OkładkaPenumbra: Requiem (PC)

Penumbra: Requiem PC

Dodatek do utrzymanej w konwersji horroru przygodówki Penumbra: Black Plague. Fabularnie stanowi on zwieńczenie całego cyklu. Ponownie musimy przemierzyć zakamarki opuszczonego kompleksu badawczego na Grenlandii po drodze spotkając dobrze znane z poprzednich epizodów postaci.

To jest dodatek do gry Penumbra: Czarna plaga.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | indie | przygodowe gry akcji

Penumbra: Requiem Premiera PC

27sierpnia2008

pudełko PL

21listopada2008

producent: Frictional Games wydawca: Paradox Interactive wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Requiem to trzecia i ostatnia już odsłona cyklu gier przygodowych utrzymanych w konwencji horroru - Penumbra. Została ona zrealizowana w formie dodatku do części drugiej - Penumbra: Black Plague - i wymaga do działania jej uprzedniego zainstalowania. Podobnie jak poprzednio, w grze obejmujemy kontrolę nad postacią Philipa i jeszcze bardziej zagłębiamy się w dziwny i mroczny świat wykreowany przez twórców ze szwedzkiego studia Frictional Games. Ponownie musimy przemierzyć zakamarki opuszczonego kompleksu badawczego na Grenlandii po drodze spotkając dobrze znane z poprzednich epizodów postaci. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie i musimy dobrze się zastanowić, czy wciąż powinniśmy ufać naszym dawnym przyjaciołom. Głównym celem Requiem jest rozwiązanie wszystkich niewyjaśnionych dotąd wątków z części poprzednich gry.

W Penumbra: Requiem klimat stał się jeszcze bardziej przytłaczający, a nasz bohater zaczyna mieć poważne problemy z odróżnieniem tego co jest rzeczywiste, a co nie. Zresztą od odpowiedniej oceny sytuacji w głównej mierze zależeć będzie nasze powodzenie. Oczywiście jak na przygodówkę przystało, nim poznamy ostateczne zakończenie musimy rozwiązać jeszcze liczne zagadki.

W zakresie sterowania jak i grafiki, nic się nie zmieniło w porównaniu do Penumbra: Black Plague i Penumbra: Overture. Poruszamy się po trójwymiarowych lokacjach, nieustannie rozwiązując różne zagadki. Dużą rolę w całości, tak jak dotychczas, ogrywają oddziaływania fizyczne (np. jeżeli chcemy coś przesunąć, musimy złapać dany przedmiot kursorem i poruszyć nim w odpowiedni sposób).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 245 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Penumbra: Requiem cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Penumbra: Requiem

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Penumbra: Requiem Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP