Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Penumbra: Requiem (PC)

Penumbra: Requiem PC

Dodatek do utrzymanej w konwersji horroru przygodówki Penumbra: Black Plague. Fabularnie stanowi on zwieńczenie całego cyklu. Ponownie musimy przemierzyć zakamarki opuszczonego kompleksu badawczego na Grenlandii po drodze spotkając dobrze znane z poprzednich epizodów postaci.

To jest dodatek do gry Penumbra: Czarna plaga.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | indie | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Penumbra: Requiem (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27sierpnia2008

21listopada2008

pudełko PL

Requiem to trzecia i ostatnia już odsłona cyklu gier przygodowych utrzymanych w konwencji horroru - Penumbra. Została ona zrealizowana w formie dodatku do części drugiej - Penumbra: Black Plague - i wymaga do działania jej uprzedniego zainstalowania. Podobnie jak poprzednio, w grze obejmujemy kontrolę nad postacią Philipa i jeszcze bardziej zagłębiamy się w dziwny i mroczny świat wykreowany przez twórców ze szwedzkiego studia Frictional Games. Ponownie musimy przemierzyć zakamarki opuszczonego kompleksu badawczego na Grenlandii po drodze spotkając dobrze znane z poprzednich epizodów postaci. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie i musimy dobrze się zastanowić, czy wciąż powinniśmy ufać naszym dawnym przyjaciołom. Głównym celem Requiem jest rozwiązanie wszystkich niewyjaśnionych dotąd wątków z części poprzednich gry.

W Penumbra: Requiem klimat stał się jeszcze bardziej przytłaczający, a nasz bohater zaczyna mieć poważne problemy z odróżnieniem tego co jest rzeczywiste, a co nie. Zresztą od odpowiedniej oceny sytuacji w głównej mierze zależeć będzie nasze powodzenie. Oczywiście jak na przygodówkę przystało, nim poznamy ostateczne zakończenie musimy rozwiązać jeszcze liczne zagadki.

W zakresie sterowania jak i grafiki, nic się nie zmieniło w porównaniu do Penumbra: Black Plague i Penumbra: Overture. Poruszamy się po trójwymiarowych lokacjach, nieustannie rozwiązując różne zagadki. Dużą rolę w całości, tak jak dotychczas, ogrywają oddziaływania fizyczne (np. jeżeli chcemy coś przesunąć, musimy złapać dany przedmiot kursorem i poruszyć nim w odpowiedni sposób).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 241 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Penumbra: Requiem

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Penumbra: Requiem

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
Chiński trop nowej gry twórców Amnesia: Mroczny Obłęd
Chiński trop nowej gry twórców Amnesia: Mroczny Obłęd

wiadomość10 lutego 2012

Next Frictional Game - tak zatytułowana została zagadkowa strona w Internecie, która najprawdopodobniej zwiastuje nową grę twórców serii Penumbra. Deweloperzy ze szwedzkiego studia Frictional Games nie pozostawiają wątpliwości, że będzie to ich kolejny horror.

Nowy tytuł producenta gry Amnesia: The Dark Descent pojawi się również na konsolach

wiadomość10 września 2011

Przedstawiciel Frictional Games, odpowiadającego za grę Amnesia: The Dark Descent, zdradził plany studia na najbliższe lata oraz odniósł się do ewentualnej produkcji gier na konsole.

Amnesia: The Dark Descent sukcesem finansowym
Amnesia: The Dark Descent sukcesem finansowym

wiadomość26 października 2010

Frictional Games, studio deweloperskie, którego członkowie najlepiej znani są z serii horrorów Penumbra, należy ostatnio do jednych z najbardziej wylewnych w świecie gier wideo. Po ponad miesiącu, na specjalnym blogu, ponownie podzieliło się ono przemyśleniami na temat odbioru swojego najnowszego dzieła – Amnesia: The Dark Descent.

Osiem nowych tytułów w Extra Klasyce
Osiem nowych tytułów w Extra Klasyce

wiadomość11 września 2009

Dzięki staraniom firmy CD Projekt, na terenie całego kraju do sklepów powędrowały nowe odsłony gier z serii Extra Klasyka. Graczy, z nieco mniej zasobnym portfelem, powinien ucieszyć fakt, iż wśród ośmiu nowości, pojawiły się takie hity jak Stranglehold czy Supreme Commander: W obliczu wroga.

Seria Penumbra na Steamie nieprzyzwoicie tanio
Seria Penumbra na Steamie nieprzyzwoicie tanio

wiadomość7 czerwca 2009

Kontynuacja weekendowych promocji na Steamie – tym razem gratka dla miłośników przygodówek utrzymanych w konwencji horroru. Aż o 75% spadła cena złotej edycji Penumbra: Black Plague (zawiera dodatek Requiem) oraz Penumbra: Overture – nic, tylko kupować!