Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2008, 12:14

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 grudnia 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: łatka do Far Cry 2, promocja na Good Old Games, Nintendo bez patentu na nazwę Wii Remote, premiera nowego oprogramowania do PlayStation 3, łączenie serwerów Age of Conan jeszcze przed świętami i inne. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: łatka do Far Cry 2, promocja na Good Old Games, Nintendo bez patentu na nazwę Wii Remote, premiera nowego oprogramowania do PlayStation 3, łączenie serwerów Age of Conan jeszcze przed świętami i inne. Życzymy miłej lektury.

Far Cry 2

W przyszłym tygodniu opublikowana zostanie kolejna łatka do strzelaniny Far Cry 2. Niestety nie wiemy, jakie elementy zostaną usprawnione w związku z jej wypuszczeniem.

Good Old Games

CD Projekt wystartował z nową promocją w ramach serwisu dystrybucji cyfrowej Good Old Games. Polega ona na tym, że w chwili zakupu trzech gier – dwóch w cenie 9,99 dolarów oraz trzeciej za równowartość 5,99 dolarów – tę ostatnią otrzymamy za darmo. Na stronie głównej zamieszczona została tabela z wykazem gier objętych promocją.

Nintendo

Amerykański urząd patentowy odmówił zarejestrowania nazwy Wii Remote jako patentu koncernu Nintendo (złożonego w marcu bieżącego roku). Wśród przyczyn podano powszechną obecność słowa remote w języku angielskim.

DC Universe Online

DC Universe Online – nowy project MMO firmy Sony Online Entertainment – nie ukaże się na rynku wcześniej niż pod koniec 2009 lub na początku 2010 roku. Gra zostanie wydana w wersjach na PlayStation 3 i PC.

Destroy All Humans! Path of the Furon

Do sklepów w Stanach Zjednoczonych powędrowała najnowsza produkcja THQ o tytule Destroy All Humans! Path of the Furon. Dostępna jest jedynie w wersji na konsolę Xbox 360. Edycja na PlayStation 3 nie została w USA wprowadzona do sprzedaży. Nie dotyczy to Europy, gdzie dzieło będą mogli nabyć posiadacze obu platform.

Penumbra: Requiem Haptx Edition

Już 12 grudnia rozpocznie się światowa sprzedaż specjalnej wersji gry Penumbra: RequiemHaptx Edition. Będzie ona wykorzystać technologię Haptx, w skład której wchodzi m.in. kontroler Novint Falcon, umożliwiający sterowanie grą w tzw. „pełnym trójwymiarze”.

Ether Saga Online

W przyszłym roku gracze zamieszkujący kraje Europy Zachodniej i Stany Zjednoczone będą mogli zagrać w kolejny darmowy MMORPG, będący specjalną wersją chińskiego produktu o tytule KDXY. Ether Saga Online zostanie wydana przez firmę Perfect World.

PlayStation 3

Koncern Sony Computer Entertainment udostępnił posiadaczom konsoli PlayStation 3 nową wersję oprogramowania. Firmware 2.53 wprowadza kilka istotnych zmian, usprawniających przeglądanie stron internetowych. Chodzi tu m.in. o bezproblemowe uruchamianie materiałów opracowanych w technologii Flash.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Firma Funcom poinformowała, że łączenie serwerów, na których działa MMORPG o tytule Age of Conan: Hyborian Adventures, zostanie przeprowadzone jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. W pierwszym etapie zostaną temu poddane amerykańskie serwery Bloodspire oraz Hyperborea. W chwili przeprowadzania akcji gracze nie będą mogli zalogować się do gry. Po ponownym uruchomieniu Age of Conan otrzymają jednak refundację w postaci kilku dni darmowej zabawy. Po dokonaniu połączenia wszystkich obranych serwerów, twórcy planują aktywację dwóch nowych (zarówno dla mieszkańców USA, jak i Europy).

Galerie obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze galerie obrazków...

Armored Core: Formula Front

Burnout Paradise

Tiger Woods PGA Tour 09

Destroy All Humans!: Path of the Furon

AC/DC LIVE: Rock Band Track Pack

My Horse and Me 2

Armored Core 4 PS3

Armored Core 4 X360

Rock Band Track Pack: Vol. 2

SNK Arcade Classics Volume 1

The Hunter

WWE Legends of WrestleMania

NCAA Football 09 PS3

NCAA Football 09 PSP

Dragon Age: Origins

Star Trek Online

Sonic and the Black Knight

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

SingStar ABBA

SingStar Vol. 3

NFL Head Coach 09

Wiedźmin: Powrót Białego Wilka

Galerie filmów

... a także filmów:

F.E.A.R. 2: Project Origin

F.E.A.R. 2: Project Origin

Ojciec chrzestny II

The Hunter

gry