Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360PSPWiiPS2
Okładka Tiger Woods PGA Tour 09 (X360)
OkładkaTiger Woods PGA Tour 09 (X360)

Tiger Woods PGA Tour 09

Tiger Woods PGA Tour 09 All-Play

Kolejna odsłona popularnej serii gier sportowych, podejmujących tematykę golfa. Edycja 09 wyróżnia się przede wszystkim za sprawą postaci osobistego trenera, udzielającego graczowi wielu cennych wskazówek.

Sportowe | golf

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiger Woods PGA Tour 09 Premiera

26sie2008

PS2 X360 PS3 PSP Wii

Tiger Woods PGA Tour 09 to kolejna odsłona wydawanej od wielu lat serii gier, podejmujących tematykę bardzo elitarnego sportu jakim niewątpliwie jest golf. Edycję 09 przygotowano z myślą o posiadaczach pięciu różnych platform sprzętowych. Poszczególne wersje różnią się między sobą w głównej mierze za sprawą jakości zastosowanej oprawy audiowizualnej oraz dodatków opracowanych głównie na potrzeby multiplayerowych rozgrywek.

Jedna z najistotniejszych nowości zawartych w opisywanej edycji cyklu Tiger Woods PGA Tour dotyczy dodania postaci Hanka Haney’a, czyli instruktora gry w golfa. W omawianej produkcji pełni on rolę osobistego trenera dla utworzonej przez siebie postaci golfisty. Haney zajmuje się przede wszystkim zaznajomieniem z tajnikami gry w golfa, aczkolwiek w miarę postępów udziela także wskazówek przeznaczonych dla bardziej doświadczonych graczy. Postać Haney’a dynamicznie reaguje na kolejne osiągnięcia, co można zaobserwować między innymi na przykładzie jego precyzyjnych komentarzy, wyświetlanych po każdej zakończonej rundzie. Umożliwia to wychwycenie tych elementów gry, nad którymi wypadałoby solidniej popracować.

Drugie ważne usprawnienie bezpośrednio powiązane jest z multiplayerem. Zawody, w których bierze udział maksymalnie czterech graczy są teraz rozgrywane w nieco inny sposób, a mianowicie wszyscy uczestnicy zabawy wykonują swoje ruchy w tym samym czasie. Eliminuje to konieczność wyczekiwania na ruchy konkurentów. Pewnych zmian doczekał się moduł powiązany z używaniem kijów golfowych. Gracz może teraz do woli dobierać oraz usprawniać kije, celem poprawy swoich dotychczasowych osiągnięć.

Wachlarz dostępnych trybów zabawy pozostawiono w zbliżonej postaci do poprzedniej gry z cyklu Tiger Woods PGA Tour. Gracz może więc brać udział zarówno w pojedynczych zawodach, jak i zawalczyć o konkretne puchary. Nie zabrakło również pełnoprawnej kariery, w której awansuje się na kolejne szczeble bycia profesjonalnym golfistą.

Ostatnia modyfikacja 16 maja 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,3 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tiger Woods PGA Tour 09

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Tiger Woods PGA Tour 09 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PS3
X360
Wii
PS2
PSP