Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSPPS3X360WiiPS2
Okładka Tiger Woods PGA Tour 09 (PSP)

Tiger Woods PGA Tour 09

Tiger Woods PGA Tour 09 All-Play

Kolejna odsłona popularnej serii gier sportowych, podejmujących tematykę golfa. Edycja 09 wyróżnia się przede wszystkim za sprawą postaci osobistego trenera, udzielającego graczowi wielu cennych wskazówek.

Sportowe | golf

Okładka Tiger Woods PGA Tour 09 (PSP)

data premiery gry:

26sie2008

PS3 X360 Wii PS2 PSP

Tiger Woods PGA Tour 09 to kolejna odsłona wydawanej od wielu lat serii gier, podejmujących tematykę bardzo elitarnego sportu jakim niewątpliwie jest golf. Edycję 09 przygotowano z myślą o posiadaczach pięciu różnych platform sprzętowych. Poszczególne wersje różnią się między sobą w głównej mierze za sprawą jakości zastosowanej oprawy audiowizualnej oraz dodatków opracowanych głównie na potrzeby multiplayerowych rozgrywek.

Jedna z najistotniejszych nowości zawartych w opisywanej edycji cyklu Tiger Woods PGA Tour dotyczy dodania postaci Hanka Haney’a, czyli instruktora gry w golfa. W omawianej produkcji pełni on rolę osobistego trenera dla utworzonej przez siebie postaci golfisty. Haney zajmuje się przede wszystkim zaznajomieniem z tajnikami gry w golfa, aczkolwiek w miarę postępów udziela także wskazówek przeznaczonych dla bardziej doświadczonych graczy. Postać Haney’a dynamicznie reaguje na kolejne osiągnięcia, co można zaobserwować między innymi na przykładzie jego precyzyjnych komentarzy, wyświetlanych po każdej zakończonej rundzie. Umożliwia to wychwycenie tych elementów gry, nad którymi wypadałoby solidniej popracować.

Drugie ważne usprawnienie bezpośrednio powiązane jest z multiplayerem. Zawody, w których bierze udział maksymalnie czterech graczy są teraz rozgrywane w nieco inny sposób, a mianowicie wszyscy uczestnicy zabawy wykonują swoje ruchy w tym samym czasie. Eliminuje to konieczność wyczekiwania na ruchy konkurentów. Pewnych zmian doczekał się moduł powiązany z używaniem kijów golfowych. Gracz może teraz do woli dobierać oraz usprawniać kije, celem poprawy swoich dotychczasowych osiągnięć.

Wachlarz dostępnych trybów zabawy pozostawiono w zbliżonej postaci do poprzedniej gry z cyklu Tiger Woods PGA Tour. Gracz może więc brać udział zarówno w pojedynczych zawodach, jak i zawalczyć o konkretne puchary. Nie zabrakło również pełnoprawnej kariery, w której awansuje się na kolejne szczeble bycia profesjonalnym golfistą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Klasyfikacja PEGI Tiger Woods PGA Tour 09

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Tiger Woods PGA Tour 09

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Tiger Woods PGA Tour 09 - przed premierą
Tiger Woods PGA Tour 09 - przed premierą

Przed premierą 1 sierpnia 2008, 08:43

Wszystkie wykorzystywane wcześniej tory przeprojektowano, uwzględniając ostatnie zmiany - w tym ułożenie drzew i krzewów wraz z tłumem kibiców. Duża liczba pól doczekała się zmiany nawierzchni, w tym popularne Seagrass. Do zeszłorocznych lokacji dojdą nowe m.in. Gary Player Country Club w Republice Południowej Afryki, Wentworth Country Club w Wielkiej Brytanii, chiński Sheshan Golf Club oraz Wolf Creek z amerykańskiego stanu Nevada. Jakość tekstur na zdjęciach budzi uznanie. Twórcy mocno napracowali się także nad ulepszeniem efektów i refleksów wodnych. Turnieje wzbogacą się też o nowych zawodników. Tu EA Sports wykazało się wyczuciem i umieściło Koreankę - Si Re Pak. Oprócz niej wcielimy się także w Darrena Clarka, Nicka Dougherty oraz młokosa Rory’ego McIlroya, którego na swojego następcę namaścił Woods. PGA Tour 09 posiadać będzie zupełnie nowy komentarz. Duet Kelly Tillman – Sam Torrance ma żywiołowo reagować na wszelkie zmiany zachodzące podczas rozgrywki.

PS3
X360
Wii
PS2
PSP