Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2009, 11:10

autor: Jiker

Wieści ze świata (Final Fantasy Tactics, Wii, PSP Go) 15/06/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 20 milionów Wii w Stanach, Sam i Max w środę na XBLA, żywotność akumulatora PSP Go, Final Fantasy Tactics a PlayStation Network, Tiger Woods PGA Tour żyłą złota dla EA i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 20 milionów Wii w Stanach, Sam i Max w środę na XBLA, żywotność akumulatora PSP Go, Final Fantasy Tactics a PlayStation Network, Tiger Woods PGA Tour żyłą złota dla EA i inne. Zapraszamy do lektury.

Wii

Amerykanie nabyli już 20 milionów egzemplarzy konsoli Nintendo Wii. Platforma potrzebowała na osiągnięcie takiego rezultatu tylko 31 miesięcy. Nintendo DS z kolei znalazł w Stanach Zjednoczonych już 31 milionów nabywców.

Tom Clancy’s H.A.W.X.

W ramach Xbox Live oraz PlayStation Network wydany został zestaw Supremacy Pack do gry Tom Clancy’s H.A.W.X.. W jego skład weszły trzy dotychczas wydane DLC do tego zręcznościowego symulatora starć powietrznych – US Eagles Pack, European Assault Pack oraz Russian Falcons Pack. Cena paczki ustalona została na poziomie 800 punktów MS (XBL) lub 9,99 dolarów (PSN).

Xbox Live Arcade

Już pojutrze w ramach serwisu Xbox Live Arcade wydany zostanie pierwszy pakiet przygód Sama i Maxa – Sam & Max: Save the World. W jego skład wejdzie sześć początkowych epizodów gry z tzw. Sezonu 1. Gra zostanie dostosowana do Xboksa 360 – autorzy dodali Osiągnięcia, obsługę trybu panoramicznego, a także dopracowali system sterowania pod kątem pada. Sam & Max: Save the World będzie kosztować 1600 punktów MS.

PSP Go

Fakt, że PSP Go – odświeżona wersja PSP – nie będzie posiadać napędu UMD nie wpłynie w żaden sposób na żywotność akumulatora konsoli. W dalszym ciągu w przypadku gier wytrzyma on od 3 do 6 godzin i 3 do 5 godzin, jeśli będziemy chcieli oglądać filmy. Konsola trafi do sprzedaży w październiku bieżącego roku.

Final Fantasy Tactics

Organizacja ESRB dokonała ponownej klasyfikacji gry Final Fantasy Tactics – kultowego taktycznego jRPG wydanego w latach 90. na pierwsze PlayStation. Zasugerowała tym samym, że dzieło japońskiej firmy Square zostanie wydane na PlayStation 3 i PSP w ramach PlayStation Network (podobnie zresztą jak wiele innych hitów z pierwszej platformy koncernu Sony). Czy tak się stanie w rzeczywistości, dowiemy się już niebawem. Warto przy okazji odnotować, że kilkanaście dni temu podobną drogę przebyło Final Fantasy VII. Przygody Clouda Strife’a automatycznie wskoczyły na pierwsze miejsca list przebojów PSN.

Tiger Woods PGA Tour

Z danych grupy NPD wynika, że cykl Tiger Woods PGA Tour przyniósł już koncernowi Electronic Arts 500 milionów dolarów przychodu w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dragon Ball Z: Attack of the Sayians

Elven Legacy: Ranger

Quantum Theory

Arcania: A Gothic Tale

The Grinder

Gladiator A.D.

Aztaka

Eduardo the Samurai Toaster

EA Sports Active

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Star Wars: The Old Republic - Video Documentary #1

Star Wars: The Old Republic - Video Documentary #2

CellFactor: Psychokinetic Wars

Jumpgate: Evolution - E3 2009

The Beatles: Rock Band - E3 2009

Rabbids Go Home - E3 2009

Resident Evil: The Darkside Chronicles

Resident Evil Archives: Resident Evil - E3 2009

Gramy w Call of Juarez: Więzy Krwi Gramy!

Przegląd tygodnia - najlepsze gry czerwca video magazyn

Gramy w Uncharted 2 Gramy!

gry