Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PSPPS2X360Wii
Okładka Tiger Woods PGA Tour 10 (X360)
OkładkaTiger Woods PGA Tour 10 (X360)

Tiger Woods PGA Tour 10

Kolejna część znanej serii symulatorów golfowych sygnowanych nazwiskiem bardzo znanego Tigera Woodsa. W tej odsłonie autorzy położyli większy nacisk na odtworzenie atmosfery zawodów oraz wprowadzili kilka nowych turniejów.

Sportowe | golf

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiger Woods PGA Tour 10 Premiera

8cze2009

PS2 X360 PS3 PSP Wii

Tiger Woods PGA Tour 10 to kontynuacja dobrze znanej fanom golfa serii sygnowanej przez jednego z najbardziej utalentowanych golfistów w historii tego sportu. Dzieło zostało stworzone przez firmę Electronic Arts. Sam cykl symulatorów golfa reklamowanych nazwiskiem Tigera Woodsa wystartował już w 1998 roku. Jest to już dwunasta w kolejności edycja (jeśli nie liczyć dodatkowej wersji na konsole przenośne).

Gra w wierny sposób odtwarza warunki, jakie panują na polu golfowym, stawiając przede wszystkim na realizm. Podczas zabawy możemy więc poczuć prawdziwe napięcie towarzyszące turniejom, w których stawka jest niezwykle wysoka oraz poznać od podszewki najważniejsze mistrzostwa golfowe. Jak w przypadku każdej kolejnej odsłony twórcy przygotowali wiele zmian w zakresie zawartości produktu, mechaniki rozgrywki i oprawy audiowizualnej.

W grze pojawia się kilka nowych turniejów i zawodów. Obecne są przede wszystkim US Open i USGA Championship, organizowane przez United States Golf Association. Zmian doczekał się sam system odbijania piłki (nazwany teraz Precision Putting), jednak jego starsza wersja została również zaimplementowana, więc można ją bez przeszkód wybrać. W precyzyjnym posłaniu piłki pomagają różnego typu wskaźniki interfejsu, chociaż tytuł naturalnie wymaga sporej wprawy.

Jedną z nowości jest między innymi bardziej widoczna obecność publiczności, która teraz skupia się wokół poszczególnych dołków, reagując żywiołowo na każde zagrania graczy, co oczywiście buduje dodatkowe napięcie. Ciekawym dodatkiem są również zmienne warunki pogodowe, wpływające znacznie na rozgrywkę. Informacje o pogodzie na danym polu golfowym mogą być pobierane na bieżąco z sieci, więc możemy rozgrywać turniej w warunkach, jakie w danym momencie panują na prawdziwym obiekcie.

Twórcy zdecydowali się wiernie odtworzyć całą atmosferę i otoczkę muzyczno-artystyczną towarzyszącą turniejowi, starając się, aby to, co oglądamy na ekranie przypominało relację telewizyjną (pojawiają się więc charakterystyczne spoty i muzyka). Ważnym elementem jest również odwzorowanie strojów golfistów oraz zadbanie o precyzyjny model lotu piłek. Grę urozmaica komentarz prawdziwych dziennikarzy (Scott Van Pelt i Kelly Tilghman), który relacjonowali wielokrotnie prawdziwe zawody.

Jak zwykle produkcja oferuje świetną oprawę audiowizualną. Pola golfowe i modele postaci odwzorowano z dużą dbałością o szczegóły. Pojedynki często toczymy o różnych porach dniach (np. podczas zachodu słońca). Twórcy zdecydowali się również odświeżyć cały interfejs użytkownika. Zabawę urozmaica również rozbudowany tryb rozgrywki sieciowej.

Ostatnia modyfikacja 23 marca 2009

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Tiger Woods PGA Tour 10 cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tiger Woods PGA Tour 10

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Tiger Woods PGA Tour 10 Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii MotionPlus
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wii
PS3
PSP
PS2
X360