Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2009, 10:02

autor: Michał "ziooleck" Zieliński

MotionPlus w pakietach z nowymi grami EA

Przedstawiciele EA ujawnili, że zarówno Tiger Woods PGA Tour 10 i Grand Slam Tennis będą sprzedawane w zestawie z przystawką MotionPlus. Akcesorium zadebiutuje 8 czerwca, więc wielce prawdopodobne jest, że wymienione wyżej tytuły ukażą się w tym samym czasie.

Wii MotionPlus ma za zadanie usprawnić działanie konsoli Nintendo. Dzięki tej niewielkiej przystawce do Wiimote’a ruchy gracza zostaną dokładnie przeniesione na ekran w czasie rzeczywistym i bez żadnych strat. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu przed telewizorem, w tym przy grach sportowych.

Wie o tym Electronics Arts, które już na starcie zapewni tytuły spełniające wymagania usprawnionego Wiilota. Ponadto przedstawiciele EA ujawnili, że zarówno Tiger Woods PGA Tour 10, jak i Grand Slam Tennis będą sprzedawane w zestawie z MotionPlus. Akcesorium zadebiutuje 8 czerwca, więc wielce prawdopodobne jest, że wymienione wyżej tytuły ukażą się w tym samym czasie. Cena, jaką EA życzy sobie za zestaw, wynosi 49,99 funtów, co w przybliżeniu daje 250 zł. Nie jest to zbyt wygórowana kwota, zwłaszcza w zestawieniu z możliwościami rewolucyjnej przystawki. Należy jednak wspomnieć, że o pakietach gra+Wii MotionPlus mówi się w kontekście „czasowej promocji”.

Dzięki polityce wydawniczej Electronics Arts, produkt trafi do Polski prawdopodobnie bez żadnych opóźnień.

MotionPlus w pakietach z nowymi grami EA - ilustracja #1

Dodatkowo amerykański gigant wydawniczy potwierdza, że do końca roku na rynku będzie dostępnych 5 gier stworzonych specjalnie dla Nintendo. Obecnie każda z nich znajduje się w zaawansowanej fazie prac.

Oczywiście nie będą to jedyne pozycje obsługujące nowe możliwości Wiilota. Już 2 czerwca na sklepowe półki trafi Virtua Tennis 2009, co czyni go pierwszą grą spełniającą nowe standardy. Jest to nie lada gratka dla wszystkich koneserów rozbitych ekranów i fanów poważnego tenisa. Odpowiednią dozę zabawy powinien zapewnić również Wii Sports Resort od Nintendo. Niestety, według oficjalnych zapowiedzi gra zostanie wydana nie wcześniej niż pod koniec czerwca.