Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiPCX360PS3
Okładka Virtua Tennis 2009 (PS3)
OkładkaVirtua Tennis 2009 (PS3)

Virtua Tennis 2009

Virtua Tennis 2009 to kolejna odsłona popularnej serii gier, pozwalającej na sprawdzenie się w świecie wirtualnego tenisa. Najnowsza część oferuje szereg nowości, w tym ulepszoną oprawę wizualną czy dodatkowych zawodników.

Sportowe | tenis

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Virtua Tennis 2009 Premiera

29maj2009

X360 PS3

9cze2009

Wii

3lip2009

PC

producent: Sumo Digital wydawca: Sega wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Virtua Tennis 2009

Top Spin 4

Virtua Tennis 4

Grand Slam Tennis 2

Virtua Tennis 2009 to kolejna odsłona popularnej serii gier sportowych sygnowanych logo SEGA, traktującej, jak sama nazwa wskazuje, o tenisie ziemnym. Twórcy gry ponownie oddają do naszych rąk produkcję, dzięki której możemy stać się gwiazdą tego sportu – przynajmniej wirtualnie.

W Virtua Tennis 2009 spotykamy całkiem sporo nowości. Przede wszystkim poszerzona została lista światowych sław tenisa ziemnego, które możemy spotkać podczas rozgrywki. Oprócz takich zawodników jak Rafael Nadal, Roger Federer, Maria Szarapowa czy Venus Williams, na kortach pojawiają się m.in. Andy Muray czy triumfatorka French Open, Ana Ivanovic. W sumie do naszej dyspozycji oddano ponad 20 znanych postaci, z czego 8 pojawia się w produkcie SEGI po raz pierwszy. Twórcy gry postarali się także o zdobycie odpowiednich licencji do turniejów – oprócz więc rozgrywki w single, deble oraz deble mieszane możemy więc przykładowo wziąć udział w Pucharze Davisa.

Kolejne zmiany i usprawnienia dotknęły silnik napędzający rozgrywkę – ulepszono zarówno elementy typowo tenisowe, takie jak serwowanie czy gra przy siatce, jak również oprawę graficzną meczów. Korty, jak i sami zawodnicy są teraz odwzorowani jeszcze bardziej realistycznie, dzięki czemu bez problemu możemy rozpoznać naszych tenisowych idoli. Pomaga w tym także zaimplementowanie charakterystycznych cech, ruchów i zachowania poszczególnych tenisistów.

Kolejne nowości dotyczą trybu World Tour – system kreacji zawodników został znacznie poszerzony, a poddany graficznemu liftingowi Tennis Store oferuje teraz ponad 800 przedmiotów, które możemy wykorzystać przy tworzeniu naszego mistrza. Tryb World Tour w tej odsłonie gry został zintegrowany z Internetem, co przykładowo w przypadku konsolowych wersji pozwala na śledzenie sieciowych rankingów. Wirtualne pieniądze zarobione w turniejach sieciowych możemy wydać we wspomnianym wcześniej sklepie.

Podtrzymując tradycję twórcy Virtua Tennis 2009 zaimplementowali szereg mini-gier, będących swego rodzaju odskocznią od głównego tematu rozgrywki. Tak więc i tym razem możemy sprawdzić się podczas łapania spadających owoców, zmagać się z piratami czy też przy pomocy piłek tenisowych rozprawiać się z krokodylami. To wszystko jest dostępne do rozegrania w pojedynkę, ze znajomymi bądź też przez sieć.

Ostatnia modyfikacja 27 maja 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 733 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 288 głosów czytelników.

Virtua Tennis 2009 cena w dniu premiery: 269,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Virtua Tennis 2009

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Virtua Tennis 2009 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Core 2 Duo 3 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
 • 4 GB HDD
 • Windows XP SP2/Vista
Nintendo Wii

Nintendo Wii

 • Wykorzystuje:
 • Nintendo Wi-Fi Connection
 • Wii MotionPlus
PS3
X360
PC
Wii