Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2009, 12:00

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 maja 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ostateczne połączenie ATI i AMD, nowy patch do Empire: Total War, nowa data premiery Virtua Tennis 2009, zapowiedziano nową odsłonę Yakuzy, reputacja firm według Forbesa i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ostateczne połączenie ATI i AMD, nowy patch do Empire: Total War, nowa data premiery Virtua Tennis 2009, zapowiedziano nową odsłonę Yakuzy, reputacja firm według Forbesa i inne. Zapraszamy do lektury.

ATI i AMD

Serwis The Inquire poinformował, że firmy ATI (odpowiedzialna za produkcję układów graficznych) oraz AMD dokonały ostatecznego połączenia, po tym jak trzy lata temu pierwszy z podmiotów został wykupiony przez producenta popularnych procesorów. Oznacza to koniec podziału na oddziały i dywizje, a także obcięcie kosztów. Ciągle czekamy na oficjalne potwierdzenie tej wiadomości.

Empire: Total War

Twórcy Empire: Total War, studio Creative Assembly, poinformowali o pracach nad nową łatką do swojej najnowszej produkcji. Patch 1.3.0 wprowadzi przede wszystkim zmiany techniczne – gra będzie lepiej korzystać z kilkurdzeniowych procesorów, a czas ładowania map zostanie dosyć znacznie skrócony. Data premiery aktualizacji nie jest póki co znana.

Trion World Network

W trakcie targów E3 (2-4 czerwca) ujawnione zostanie autorskie MMORPG studia deweloperskiego Trion World Network. W ostatnim czasie było o nim głośno przede wszystkim z powodu rozpoczęcia współpracy z firmą Petroglyph nad darmowym MMORTS.

Microsoft

Koncern Microsoft poinformował o zwolnieniu 28% pracowników firmy Massive, odpowiedzialnej za realizację wewnątrzgrowych kampanii reklamowych. Decyzja została oczywiście podjęta w związku z ciągle obecnym kryzysem ekonomicznym oraz spadkiem nakładów finansowych firm na tego typu marketing.

Star Trek D.A.C.

Zręcznościowa strzelanina Star Trek D.A.C. trafi do oferty Xbox Live Arcade już 13 maja. Produkcja studia Naked Sky Entertainment będzie kosztować 800 punktów MS. W niedalekiej przyszłości zawita również na konsole PlayStation 3 (PSN) oraz PC.

Virtua Tennis 2009

SEGA zdecydowała się przesunąć światową datę premiery gry Virtua Tennis 2009. Nowym terminem jest czerwiec (dokładny dzień debiutu poznamy już wkrótce). Najnowsza odsłona najlepszej symulacji tenisa ziemnego zostanie wydana na PC, Xbox 360, PlayStation 3 i Wii.

Tom Clancy’s H.A.W.X.

W ofertach PlayStation Network i Xbox Live Marketplace zadebiutowało nowe DLC do zręcznościowego Tom Clancy’s H.A.W.X. Dodatek US Eagles można nabyć za równowartość 5 dolarów/400 punktów MS. Przy okazji ujawnione zostało kolejne DLC – Russian Falcons. Szczegóły na jego temat już wkrótce.

inFamous

Ujawniono zawartość europejskiej edycji limitowanej gry inFamous przeznaczonej na PlayStation 3. W jej skład wejdzie zestaw kartek pocztowych, komiks bazujący na fabule gry oraz kod, dzięki któremu uzyskamy dostęp do specjalnych mocy. Dzieło ekipy Sucker Punch zostanie wydane w Europie już 29 maja.

Yakuza

Dopiero co w lutym na rynek japoński trafiła trzecia odsłona Yakuzy (sprzedając się w ogromnym nakładzie) , a twórcy z firmy Amusement Vision już zdążyli zapowiedzieć kolejną odsłonę kultowego cyklu. Czwórka trafi oczywiście na PlayStation 3. Zapowiedź pojawiła się w najnowszym numerze magazynu Famitsu. Wydawcą produkcji pozostanie SEGA.

Forbes

Magazyn Forbes opublikował listę 600 firm posiadających największą reputację. Pierwszych 200 możecie znaleźć w tym miejscu. Microsoft zajął w rankingu 30 miejsce, Sony 126, a Nintendo 6, osiągając tym samym najlepszy wynik spośród wszystkich korporacji działających na rynku elektronicznej rozrywki.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Sims 3

Battlefield: Bad Company 2 X360

Battlefield: Bad Company 2 PS3

Fight Night Round 4

Boom Blox Bash Party

Bionic Commando

Wallace & Gromit's Grand Adventures

ArmA 2: Armed Assault 2

Madden NFL 10

Overlord II

SingStar Queen

Virtua Tennis 2009

Hasbro Family Game Night

MySims Racing

Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena

Red Dead Redemption

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Red Steel 2

Fairytale Fights

Terminator Salvation: The Videogame

Velvet Assassin - moon lights

Fallout 3: Broken Steel Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry