Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Yakuza 2 (PS2)
OkładkaYakuza 2 (PS2)

Yakuza 2 PS2

Ryu Ga Gotoku 2

Yakuza 2 jest kontynuacją wydanej w 2006 roku gry akcji z widokiem z perspektyw trzeciej osoby - Yakuza. Fabuła przedstawia dalsze losy Kazuma Kiryu, byłego członka tytułowej organizacji mafijnej. Tym razem musi on załagodzić konflikt pomiędzy dwoma wpływowymi klanami.

Akcji | TPP | gangsterskie | beat 'em up | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yakuza 2 Premiera PS2

9września2008

pudełko PL

25września2008

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Yakuza 2 jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2006 roku gry akcji. Omawiany sequel oferuje bardzo zbliżone podejście do rozgrywki. Mamy więc do czynienia z tytułem zapewniającym dużą swobodę działania oraz uczestnictwo w brutalnych starciach z udziałem mistrzów wschodnich sztuk walki.

Akcja opisywanej drugiej części rozgrywa się rok po wydarzeniach, które przedstawione zostały w pierwszej części serii Yakuza. Wcielamy się w tę samą postać. Jest to Kazuma Kiryu, były członek tytułowej Yakuzy. W grze zawarto także wiele innych, znanych z pierwszej części sagi postaci. Pojawiają się one w różnych momentach rozgrywki, odgrywając zazwyczaj znaczące role. Tym razem główny bohater musi przyczynić się do załagodzenia narastającego konfliktu pomiędzy dwoma różnymi klanami. Problem ten pojawił się w momencie zgładzenia jednego z przywódców organizacji Tojo. Za zamachem stoi były członek klanu Omi.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części sagi, zajmujemy się głównie swobodną eksploracją uliczek Tokio oraz eliminacją napotykanych przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno policjanci, jak i pospolici bandyci, czy członkowie różnorakich klanów. Model walki już w pierwszej części Yakuzy był bardzo rozbudowany, oferując szeroki wachlarz ciosów, opcję wykorzystywania broni białej (np. kijów baseballowych) czy swobodną demolkę elementów otoczenia.

W omawianej drugiej części producent dodał całą masę nowych ruchów, które możemy oczywiście łączyć w efektowne kombinacje. Ciekawsze akcje dotyczą między innymi błyskawicznego rozbrajania atakujących nas przeciwników, czy wyprowadzania skutecznych kontrataktów. W ramach ciekawostki warto też dodać, iż znajdujące się w najbliższym otoczeniu osoby nie zawsze biernie przyglądają się walkom. Wykonując efektowne uderzenia możemy spowodować, iż podrzucą nam cenną broń, czy przytrzymają na chwilę atakowanych wrogów. Z drugiej strony, napotykanych przechodniów możemy też przesłuchiwać, wykorzystując brutalne metody perswazji.

W sequelu nie zabrakło znanych z pierwszej części elementów RPG, polegających na rozwijaniu wybranych cech sterowanej postaci. Zdobyte pieniądze możemy przeznaczać na różnorakie cele. Nie zabrakło tu ciekawych mini-gier, między innymi zabawy w kręgle, baseballa, czy prostej odmiany golfa. Gotówkę wydajemy także w znajdujących się na terenie Tokio kasynach. Oprawa wizualna gry prezentuje nieco wyższy poziom od pierwszej części serii. Wydarzenia w dalszym ciągu obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Na ekranie widoczna jest także szczegółowa mapka okolicy, informująca między innymi o przynależności danej strefy, czy budynkach, do których możemy spróbować wejść.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 9,4 / 10 na podstawie 526 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.5 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Yakuza 2 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Yakuza 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Yakuza 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB