Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Yakuza 2 (PS2)

Yakuza 2 PS2

Ryu Ga Gotoku 2

Yakuza 2 jest kontynuacją wydanej w 2006 roku gry akcji z widokiem z perspektyw trzeciej osoby - Yakuza. Fabuła przedstawia dalsze losy Kazuma Kiryu, byłego członka tytułowej organizacji mafijnej. Tym razem musi on załagodzić konflikt pomiędzy dwoma wpływowymi klanami.

Akcji | TPP | gangsterskie | beat 'em up | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Yakuza 2 (PS2)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

9września2008

25września2008

pudełko PL

Yakuza 2 jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2006 roku gry akcji. Omawiany sequel oferuje bardzo zbliżone podejście do rozgrywki. Mamy więc do czynienia z tytułem zapewniającym dużą swobodę działania oraz uczestnictwo w brutalnych starciach z udziałem mistrzów wschodnich sztuk walki.

Akcja opisywanej drugiej części rozgrywa się rok po wydarzeniach, które przedstawione zostały w pierwszej części serii Yakuza. Wcielamy się w tę samą postać. Jest to Kazuma Kiryu, były członek tytułowej Yakuzy. W grze zawarto także wiele innych, znanych z pierwszej części sagi postaci. Pojawiają się one w różnych momentach rozgrywki, odgrywając zazwyczaj znaczące role. Tym razem główny bohater musi przyczynić się do załagodzenia narastającego konfliktu pomiędzy dwoma różnymi klanami. Problem ten pojawił się w momencie zgładzenia jednego z przywódców organizacji Tojo. Za zamachem stoi były członek klanu Omi.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części sagi, zajmujemy się głównie swobodną eksploracją uliczek Tokio oraz eliminacją napotykanych przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno policjanci, jak i pospolici bandyci, czy członkowie różnorakich klanów. Model walki już w pierwszej części Yakuzy był bardzo rozbudowany, oferując szeroki wachlarz ciosów, opcję wykorzystywania broni białej (np. kijów baseballowych) czy swobodną demolkę elementów otoczenia.

W omawianej drugiej części producent dodał całą masę nowych ruchów, które możemy oczywiście łączyć w efektowne kombinacje. Ciekawsze akcje dotyczą między innymi błyskawicznego rozbrajania atakujących nas przeciwników, czy wyprowadzania skutecznych kontrataktów. W ramach ciekawostki warto też dodać, iż znajdujące się w najbliższym otoczeniu osoby nie zawsze biernie przyglądają się walkom. Wykonując efektowne uderzenia możemy spowodować, iż podrzucą nam cenną broń, czy przytrzymają na chwilę atakowanych wrogów. Z drugiej strony, napotykanych przechodniów możemy też przesłuchiwać, wykorzystując brutalne metody perswazji.

W sequelu nie zabrakło znanych z pierwszej części elementów RPG, polegających na rozwijaniu wybranych cech sterowanej postaci. Zdobyte pieniądze możemy przeznaczać na różnorakie cele. Nie zabrakło tu ciekawych mini-gier, między innymi zabawy w kręgle, baseballa, czy prostej odmiany golfa. Gotówkę wydajemy także w znajdujących się na terenie Tokio kasynach. Oprawa wizualna gry prezentuje nieco wyższy poziom od pierwszej części serii. Wydarzenia w dalszym ciągu obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Na ekranie widoczna jest także szczegółowa mapka okolicy, informująca między innymi o przynależności danej strefy, czy budynkach, do których możemy spróbować wejść.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 287 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.5 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Yakuza 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Yakuza 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Zapowiedziano Yakuza Kiwami 2 i Yakuza Online
Zapowiedziano Yakuza Kiwami 2 i Yakuza Online

wiadomość27 sierpnia 2017

Firma Sega zapowiedziała dwie nowe gry ze swojej popularnej gangsterskiej serii – zmierzające na PlayStation 4 Yakuza Kiwami 2 oraz powstające z myślą o urządzeniach mobilnych i pecetach Yakuza Online.

Powstaje kolejna odsłona marki Yakuza na PlayStation 3

wiadomość1 lipca 2010

Toshihiro Nagoshi, główny projektant serii Yakuza (w Japonii znanej jako Ryu ga Gotoku), oznajmił w wywiadzie udzielonym redakcji magazynu Famitsu, że ruszyły prace nad nową odsłoną tej popularnej serii przygodowych gier akcji. Produkcja zostanie wydana na PlayStation 3.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 maja 2009)

wiadomość7 maja 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ostateczne połączenie ATI i AMD, nowy patch do Empire: Total War, nowa data premiery Virtua Tennis 2009, zapowiedziano nową odsłonę Yakuzy, reputacja firm według Forbesa i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 lipca 2008)

wiadomość17 lipca 2008

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Jade Empire dołącza do usługi Xbox Originals, brak trybu kooperacji w Golden Axe, kto będzie pracował nad trybem multiplayer w nowym Wolfensteinie, przyszłość Mortal Kombat, ułatwienia w Rock Band 2 oraz data premiery Rock Revolution i Yakuza 2. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 czerwca 2008)

wiadomość9 czerwca 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: europejski debiut dema Ninja Gaiden II, wirtualne wybory do Białego Domu, restrukturyzacja w Disney’u, data europejskiej premiery Yakuza 2. Życzymy miłej lektury.