Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2008, 09:24

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 czerwca 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: europejski debiut dema Ninja Gaiden II, wirtualne wybory do Białego Domu, restrukturyzacja w Disney’u, data europejskiej premiery Yakuza 2. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: europejski debiut dema Ninja Gaiden II, wirtualne wybory do Białego Domu, restrukturyzacja w Disney’u, data europejskiej premiery Yakuza 2. Życzymy miłej lektury.

Ninja Gaiden II

W ramach serwisu Xbox Live Marketplace zadebiutowała wersja demonstracyjna Ninja Gaiden II. Przypominamy również, że od kilku dni najnowsze przygody Ryu Hayabusy znajdują się w sklepach.

The Political Machine 2008

Na fali ekscytacji zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych wyprodukowana zostanie pozycja im poświęcona. The Political Machine 2008 zostanie wydana 17 czerwca i umożliwi nam stworzenie kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki i wypromowanie go w celu zwycięstwa w wyścigu do Białego Domu. Pozycja trafi wyłącznie na komputery osobiste.

Six Flags Fun Park

40 mini-gier, nagrody i rozgrywka wieloosobowa – wymienione cechy mają być najważniejszymi atutami pozycji o tytule Six Flags Fun Park. Produkcja firm Brash Entertainment oraz Six Flags zostanie wydana jesienią w wersjach na konsole PlayStation 2, Nintendo Wii i DS.

Sony

Koncern Sony zaanonsował nową inicjatywę. Głównym założeniem PlayStation.edu - bo taką nazwę będzie ona nosić – ma być wyposażenie amerykańskich uczelni w stacje deweloperskie PlayStation 2 i PlayStation Portable. Inicjatywa ma przygotować zainteresowanych studentów do roli programistów gier konsolowych.

Disney

Koncern Disney planuje scalenie swoich dwóch dywizji związanych z grami komputerowymi oraz rozrywką sieciową. Z informacji podanych przez serwis paidContent wynika, że Disney Interactive Studios i Walt Disney Internet Group utworzą już niedługo jeden podmiot – Disney Interactive Media Group.Na jego czele stanie Steve Wadsworth, dotychczasowy szef Walt Disney Internet Group.

Yakuza 2

Z informacji podanych przez koncern Sega wynika, że europejska premiera produkcji Yakuza 2 zostanie przeprowadzona w sierpniu bieżącego roku. Yakuza 2 jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2006 roku gry akcji. Omawiany sequel oferuje bardzo zbliżone podejście do rozgrywki. Mamy więc do czynienia z tytułem zapewniającym dużą swobodę działania oraz uczestnictwo w brutalnych starciach z udziałem mistrzów wschodnich sztuk walki.

Galerie obrazków

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych, weekendowych zestawów zrzutów ekranowych...

Race Driver: GRID

Guitar Hero 4: World Tour

Insecticide

Warhammer 40,000: Dawn of War 2

NovaStrike

UEFA Euro 2008

Requiem: Bloodymare

The Incredible Hulk (2008)

Galerie filmów

... oraz filmów:

Warhammer 40,000: Dawn of War 2 - teaser

Guitar Hero: Aerosmith - Run DMC

Niesamowity Hulk - film startowy

Saints Row 2 - Saints Row 2 vs GTA

Wii Fit - Balance Board

STALKER: Clear Sky - gameplay

Fracture

Fatal Inertia

War Leaders: Clash of Nations - tutorial

gry