Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Political Machine 2008 (PC)

The Political Machine 2008 PC

The Political Machine 2008 to strategia przygotowana przez studio Stardock, odpowiedzialne m.in. za stworzenie Galactic Civilizations czy poprzedniej gry z cyklu The Political Machine.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | 2D | polityczne

PC Windows
Okładka The Political Machine 2008 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17czerwca2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Political Machine 2008 to strategia przygotowana przez studio Stardock, odpowiedzialne m.in. za stworzenie Galactic Civilizations czy poprzedniej gry z cyklu The Political Machine.

Produkt przenosi nas do Stanów Zjednoczonych, w których toczy się zażarty bój o fotel prezydenta. Główne zadanie to doprowadzenie naszego kandydata do objęcia tego urzędu - poprzez odpowiednie manewry strategiczno-manipulacyjne musimy nakłonić jak największą ilość elektorów, by postawili krzyżyk na karcie do głosowania obok odpowiedniego nazwiska.

Dążenie do sukcesu okupione jest pewnym wysiłkiem, gdyż The Political Machine 2008 zostało wyposażone w skomplikowany, ale równocześnie realistyczny system prowadzenia kampanii. Jako campaign manager, zobowiązani jesteśmy do wypromowania naszego kandydata. Wzrost popularności notuje się po wygłoszeniu obiecujących przemów – poruszających najistotniejsze dla kraju sprawy, jak np. wojna w Iraku. Równie istotne są skuteczne reklamy czy występowanie w telewizji. Twórcy postanowili ułatwić drogę do kariery politycznej mniej utalentowanym dyplomatycznie graczom, proponując pewne ułatwienia. Jednym z nich jest spin doctor, który – za odpowiednią opłatą – dopomoże nam profesjonalną radą. Dla zupełnych laików polityki przygotowano gotowe kampanie, których bohaterami są eks-prezydenci m.in. Bill Clinton czy Abraham Lincoln.

Grafika zaprezentowana w The Political Machine 2008 jest uproszczona i symboliczna. Podczas rozgrywki przed oczami najczęściej mamy różnego rodzaju wykresy, zestawienia, tabelki z opcjami lub polityczną mapę Stanów Zjednoczonych. Sylwetki kandydatów przedstawione są w karykaturalny, humorystyczny sposób, podobnie jak ich zdjęcia w metryczkach.

Do wyścigu o najwyższy urząd w USA stają prawdziwi kandydaci, biorący udział w wyborach z 2008 roku, ale także, dzięki trybowi multiplayer, swoje kandydatury mogą zgłaszać inni gracze – stając z nami w bezpośrednie szranki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Political Machine 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Political Machine 2008

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 września 2008)

wiadomość29 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: zdobywamy perki w Call of Duty: World at War, wkraczamy na światowe wybiegi, wybieramy prezydenta Stanów Zjednoczonych, czekamy na premierę jednej z pierwszych produkcji MMORTS. Zapraszamy do lektury.

Doprowadź Obamę lub McCaina do prezydenckiego stołka
Doprowadź Obamę lub McCaina do prezydenckiego stołka

wiadomość18 września 2008

Firma Stardock, znana z takich strategii jak Galactic Civilizations oraz Sins of a Solar Empire, wydała okrojoną, ale za to darmową wersję The Political Machine 2008, czyli nietypowej produkcji, w której naszym zadaniem jest wygranie wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 czerwca 2008)

wiadomość9 czerwca 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: europejski debiut dema Ninja Gaiden II, wirtualne wybory do Białego Domu, restrukturyzacja w Disney’u, data europejskiej premiery Yakuza 2. Życzymy miłej lektury.