Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Polityczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce polityczne.

PC
PC Windows36
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 46 Sony PlayStation 31 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE7 Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android6 Apple iOS7
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch6
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

polityczne
Realpolitiks II
Realpolitiks II

Strategiczne 12 maja 2021

Druga część serii gier strategicznych, w której stajemy na czele wybranego kraju i prowadzimy go do globalnej dominacji. W Realpolitiks II tylko od nas zależy, czy postawimy na rządy twardej ręki i działania wojenne, czy też poszanujemy zasady demokracji i prawa wolnego rynku.

PC

Democracy 4
Democracy 4

Strategiczne 2021 (wczesny dostęp od 6 października 2020)

Democracy 4 to rozbudowana strategia, w której obejmujemy stery fikcyjnego demokratycznego państwa. Gra oferuje skomplikowaną symulację procesów społeczno-ekonomicznych i oddaje współczesne problemy, takie jak fake newsy oraz manipulacje wykorzystujące serwisy społecznościowe.

PC

Realpolitiks
Realpolitiks

Strategiczne 16 lutego 2017

Rozgrywana w czasie rzeczywistym gra strategiczna autorstwa rodzimego studia Jujubee, w której stając na czele jednej z nacji XXI wieku, staramy się zapewnić dobrobyt naszym obywatelom. Pod względem mechaniki, Realpolitiks może budzić skojarzenia z popularną serią Europa Universalis, jednak gra osadzona została w czasach współczesnych i uwzględnia specyfikę polityczną oraz realia naszego stulecia.

PCXONESwitchANDiOS

Riot: Civil Unrest
Riot: Civil Unrest

Strategiczne 5 lutego 2019

Gra strategiczna symulująca miejskie zamieszki. Riot to debiutancka produkcja włoskiego studia Stimunation, w którym głównym projektantem jest były producent scenek przerywnikowych w studiu Valve. Akcja Riot toczy się w czasach współczesnych. Społeczeństwo doprowadzone do ostateczności przez kryzys ekonomiczny rozpoczyna masowe zamieszki.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Masters of the World: Geo-Political Simulator 3
Masters of the World: Geo-Political Simulator 3

Strategiczne 11 marca 2013

Trzecia odsłona cyklu rozbudowanych strategii ekonomicznych, rozwijanego przez studio EverSim. Gracze ponownie wcielają się w role przywódców państw, a ich zadaniem jest kierowanie gospodarką i polityką wewnętrzną, prowadzenie działań na arenie międzynarodowej, rozwiązywanie konfliktów zbrojnych itp. Produkcja wyróżnia się złożonymi mechanizmami rozgrywki, obejmującymi wiele aspektów sprawowania władzy we współczesnym świecie.

PC

Urban Empire
Urban Empire

Strategiczne 20 stycznia 2017

Opracowana przez znane z serii Rescue, fińskie studio Fragment Productions strategia ekonomiczna, traktująca o zarządzaniu miastem na przestrzeni dwóch kolejnych wieków, począwszy od roku 1820. W grze Urban Empire kierujemy całym rodem, z którego wywodzą się kolejni włodarze miasta, a do naszych obowiązków należy rozbudowa infrastruktury, zagospodarowanie kolejnych dzielnic miasta, napędzanie rozwoju ekonomicznego oraz dbanie o zadowolenie mieszkańców.

PC

Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna
Demokracja 3: Edycja (Nie)Parlamentarna

Strategiczne 14 października 2013

Trzecia odsłona cyklu rozbudowanych, turowych strategii ekonomicznych, rozwijanego od 2005 roku przez ekipę studia Positech Games. W Democracy 3 ponownie stajemy na czele fikcyjnego demokratycznego państwa, a naszym zadaniem jest podejmowanie szeregu działań, które pozwolą zaspokoić, często sprzeczne, oczekiwania wirtualnego społeczeństwa i dzięki temu utrzymać się u władzy.

PCiOS

Disgaea PC
Disgaea PC

RPG 27 sierpnia 2003

W grze Disgaea wcielamy się w postać demonicznego księcia podziemi imieniem Laharl, który po przebudzeniu z dwuletniego snu dowiaduje się o śmierci swojego ojca. Jako jego następca, postanawia odzyskać tron i lojalność poddanych, wyruszając w długą i niebezpieczną przygodę, podczas której pozna zarówno wielu sojuszników, jak i śmiertelnych wrogów. Kampania podzielona została na epizody przypominające typowe seriale anime.

PCPS2PSP

Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2
Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2

Strategiczne 28 września 2010

Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2 to kontynuacja rozbudowanej strategii autorstwa studia Eversim. Gracze mają okazję wcielić się w rolę przywódcy jednego ze światowych mocarstw i pokierować losem świata. Twórcy gry zadbali, by nie zabrakło wyzwań politycznych, społecznych, ekonomicznych i militarnych.

PC

The Occupation
The Occupation

Przygodowe 5 marca 2019

Pierwszoosobowa przygodówka z silnym wątkiem politycznym rozgrywająca się w latach osiemdziesiątych w Anglii. Za produkcję odpowiada brytyjskie niezależne studio White Paper Games. Gra opowiada historię dziennikarza badającego kulisy uchwalenia kontrowersyjnej ustawy ograniczającej swobody obywatelskie. Zabawa polega głównie na zwiedzaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek. Tytuł powstał na siniku Unreal Engine 4, dzięki czemu charakteryzuje się sugestywną i nastrojową oprawą graficzną.

PCPS4XONE

Rebel Inc: Escalation
Rebel Inc: Escalation

Strategiczne 2021 (wczesny dostęp od 15 października 2019)

Strategia będąca konwersją pochodzącej z urządzeń mobilnych gry Rebel Inc. Celem zabawy w Rebel Inc: Escalation jest walka z rebelią w fikcyjnym państwie. W tym celu gracz musi budować potęgę militarną przy jednoczesnym dbaniu o potrzeby mieszkańców.

PC

In Cold Blood
In Cold Blood

Przygodowe 14 lipca 2000

Trójwymiarowa gra przygodowa opowiadająca o losach brytyjskiego szpiega, który wyrusza do wschodniej Europy z tajną misją i wpada na trop międzynarodowego spisku. In Cold Blood jest dziełem studia Revolution Software.

PCPS1

Commander in Chief: Geo-Political Simulator 2009
Commander in Chief: Geo-Political Simulator 2009

Strategiczne 22 lipca 2008

Rozbudowany symulator polityczny, w którym podejmujemy szereg skomplikowanych decyzji. Zabawa została podzielona na trzy tryby rozgrywki. W pierwszym z nich musimy pozostać u władzy jak najdłużej. Drugi, czyli scenariusze, przedstawia konkretne sytuacje. Wargame, ostatni tryb, jest przeznaczony do meczów wieloosobowych i stanowi strategię czasu rzeczywistego.

PC

Economic War
Economic War

Strategiczne 21 lutego 2001

Economic War to wyprodukowana i wydana przez firmę Monte Cristo Multimedia strategia ekonomiczna. Gracz wciela się w rolę ambitnego szefa rządu jednego z państw i różnymi metodami stara się zbudować światowe supermocarstwo. Twórcy przygotowali osiem odmiennych scenariuszy, obejmujących okres od 1950 do 2050 roku.

PC

Front Mission 3
Front Mission 3

RPG 2 września 1999

Taktyczny japoński RPG, w którym gracze kierują drużyną pilotów dwunożnych robotów, wanzerów. Produkcja jest uznawana za jedną z najlepszych w historii gatunku.

PS1

For the People
For the People

Przygodowe 13 sierpnia 2020

Produkcja z pogranicza gier strategicznych i przygodówek typu visual novel, w której wcielamy się w rolę burmistrza miasta w fikcyjnym komunistycznym kraju. W For the People podejmujemy trudne decyzje, które rzutują na życie obywateli oraz losy głównego bohatera.

PC

Sigma Theory: Global Cold War
Sigma Theory: Global Cold War

Strategiczne 21 listopada 2019

Rozgrywana w turach strategia polityczno-szpiegowska osadzona w niedalekiej przyszłości. Wcielamy się w szefa potężnej organizacji wywiadowczej i uczestniczymy w wyścigu zbrojeń na skalę globalną, rozwijając swoją technologię i sabotując działania konkurencji.

PCANDiOS

Evil Democracy: 1932
Evil Democracy: 1932

Strategiczne 3 października 2020

Evil Democracy: 1932 to strategiczny symulator polityka, w którym staramy się przejąć władzę w Niemczech, Francji lub Wielkiej Brytanii na kilka lat przed II wojną światową. Produkcja została stworzona przez niezależne studio Hamsters Gaming.

PC

Orwell: Ignorance is Strength
Orwell: Ignorance is Strength

Przygodowe 22 lutego 2018

Nawiązująca do historii znanych z thrillerów politycznych, a także prawdziwego świata, nietypowa gra symulacyjno-przygodowa, w której wcielamy się w urzędnika państwowego pracującego przy supertajnym programie podsłuchowym. Gra stanowi kontynuację dobrze przyjętego Orwell: Keeping an Eye on You z 2016 roku.

PC

Not for Broadcast
Not for Broadcast

Przygodowe wrzesień 2021 (wczesny dostęp od 30 stycznia 2020)

Hybryda gry przygodowej i symulacyjnej, która przenosi nas do alternatywnej, dystopijnej wersji lat 80. XX wieku. W Not for Broadcast decydujemy o tym, jaki przekaz ma płynąć z wiadomości telewizyjnych, wpływając na opinię publiczną.

PC

Rebel Inc.
Rebel Inc.

Strategiczne 6 grudnia 2018

Rebel Inc. to strategia, w której naszym zadaniem jest zapobieżenie przewrotowi w fikcyjnym państwie. Walcząc z rebeliantami musimy zarówno inwestować we wzmacnianie wojska, jak i dbać o utrzymanie wysokiego poziomu zadowolenia wśród cywilów.

ANDiOS

Democracy
Democracy

Strategiczne 17 kwietnia 2005

Należąca do kategorii symulatorów politycznych turowa gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę prezydenta lub premiera fikcyjnego demokratycznego kraju. Podejmując szereg decyzji w siedmiu kluczowych aspektach funkcjonowania państwa staramy się sprostać oczekiwaniom wielu zróżnicowanych stronnictw politycznych, a także grup społecznych i zawodowych.

PC

Democracy 3: Africa
Democracy 3: Africa

Strategiczne 12 kwietnia 2016

Samodzielny dodatek do trzeciej odsłony serii Democracy, która ukazała się jesienią 2013 roku za sprawą studia Positech Games, odpowiedzialnego za wszystkie dotychczasowe części cyklu. W odróżnieniu od gier z głównego nurtu serii, akcja Democracy 3: Africa przenosi nas tym razem na kontynent afrykański, gdzie wcielając się w przywódcę jednego z dziesięciu krajów, stawiamy czoła zupełnie nowym wyzwaniom, związanym ze specyfiką życia w tym rejonie świata.

PC

Suikoden II
Suikoden II

RPG 17 grudnia 1998

Druga część serii japońskich RPG, która wyróżnia się liczbą dostępnych bohaterów do przyłączenia oraz trudną, poruszającą m.in. problemy niewolnictwa i tyranii, historią. Suikoden II jest uznawany za jeden najlepszych reprezentantów gatunku wszech czasów.

PS1