Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Political Machine 2020 (PC)
OkładkaThe Political Machine 2020 (PC)

The Political Machine 2020 PC

Gra strategiczna będąca swoistym symulatorem polityka - możemy w niej stanąć do wyścigu o fotel prezydenta USA.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | polityczne | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Political Machine 2020 Premiera PC

3marca2020

Steam

3marca2020

producent: Stardock Corporation wydawca: Stardock Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

The Political Machine 2020 to turowa gra strategiczna, w której wcielamy się w kandydata rywalizującego o urząd prezydenta w wyborach przypominających to, co znamy z amerykańskiego systemu politycznego. Co ciekawe, produkcja umożliwia wystartowanie przeciwko jednemu z polityków z prawdziwej kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych (w 2020 roku). Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada studio Stardock Entertainment (autorzy m.in. popularnych cykli strategicznych Sins of a Solar Empire oraz Galactic Civilizations).

Fabuła

Bezpośrednią inspiracją dla The Political Machine 2020 są wybory na urząd głowy państwa USA z 2020 roku. W tytule tym znaleźć można wiele autentycznych postaci ze świata amerykańskiej polityki, takich jak Donald Trump czy kandydaci Partii Demokratycznej - wiceprezydent Joe Biden, Elizabeth Warren, Bernie Sanders, Pete Buttigieg, Andrew Yang czy Tulsi Gabbard. Pojawiają się także osoby z przeszłości - George W. Bush oraz Mitt Romney.

Mechanika

Głównym celem gracza w The Political Machine 2020 jest wygranie wyborów i zdobycie urzędu prezydenta USA. Zabawę zaczynamy od wybrania jednego z istniejących kandydatów albo stworzenia własnego (możemy określić wiele rzeczy, m.in. przekonania ideologiczne). Następnie staramy się pozyskać głosy wyborców.

Każda z postaci posiada konkretne projekty i plany polityczne, które są z nią kojarzone - w czasie zabawy gromadzimy specjalne punkty ideologii, które pozwalają „przypisać” do siebie dany pomysł. Przykładowo, jednym z planów kojarzonych z Donaldem Trumpem jest zbudowanie muru na granicy z Meksykiem, zaś Bernie Sanders jest znany ze swojego poparcia dla idei powszechnie dostępnej służby zdrowia.

Produkcja odznacza się rozbudowaną warstwą strategiczną, która obejmuje m.in. analizowanie sondaży, ocenę entuzjazmu wyborców i zarządzanie nim (możemy wydawać pieniądze na spoty i plakaty reklamowe, promujące naszego kandydata lub oczerniające konkurenta), a także dbanie o fundusze kampanijne (możemy organizować wydarzenia, w czasie których zbieramy pieniądze, ale konieczne jest też oczywiście rozsądne ich wydawanie). Równocześnie jednak tytuł nie odstrasza graczy z mniejszym doświadczeniem i wiedzą polityczną. Różne kwestie mają odmienny wpływ na poszczególne stany, dlatego też musimy postępować ostrożnie i planować swoje kroki z wyprzedzeniem. To, co jest popularne pośród wyborców w Kalifornii niekoniecznie spotka się z uznaniem ze strony mieszkańców Teksasu czy Ohio. Ostateczne zwycięstwo wymaga uzyskania przewagi w większości stanów. Oznacza to konieczność zdobycia co najmniej 270 głosów elektorskich - w amerykańskim systemie wyborczym to właśnie one, a nie poparcie wyborców (przynajmniej nie bezpośrednio) daje politykowi zwycięstwo.

W czasie gry mogą też pojawić się różnego rodzaju wydarzenia, które wpływają na wynik wyborów (np. katastrofy naturalne czy skandale).

Tryby gry

W The Political Machine 2020 możemy grać zarówno samotnie, jak i zmierzyć się z innym graczem.

Kwestie techniczne

The Political Machine 2020 posiada ciekawą, stylizowaną oprawę graficzną, która została znacząco poprawiona od czasu poprzedniej części. Można w niej znaleźć elementy dwu- i trójwymiarowe. Mamy tutaj dużo tabel i ekranów statystyk, ale całość została podana z pewną dozą poczucia humoru - przykładowo, poszczególni kandydaci są często ukazywani w formie charakterystycznych, nieco satyrycznych, animowanych kukieł (które, co ciekawe, wykazują do nich pewne podobieństwo). Całość jest przejrzysta i prezentuje się całkiem dobrze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

The Political Machine 2020 cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe The Political Machine 2020: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Political Machine 2020 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows 8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows 10 64-bit