Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Political Tycoon (PC)

Economic War PC

Political Tycoon

Economic War to wyprodukowana i wydana przez firmę Monte Cristo Multimedia strategia ekonomiczna. Gracz wciela się w rolę ambitnego szefa rządu jednego z państw i różnymi metodami stara się zbudować światowe supermocarstwo.

Strategiczne | ekonomiczne | polityczne

PC Windows
Okładka Political Tycoon (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lutego2001

W Economic War stajemy na czele rządu starając się uczynić z naszego państwa międzynarodową potęgę. Jako polityk mamy całkiem spore pole do popisu w tym trudnym zadaniu. Możemy wzmacniać gospodarkę kraju budując zakłady przemysłowe, wydobywając naturalne surowce czy też rozbudowując siły militarne. Oczywiście możemy również umiejętnie lawirować na międzynarodowej arenie politycznej, podpisując intratne umowy handlowe, szantażując wrogów i manipulując światową opinią publiczną. Jako środek rozwiązania ostatecznego istnieje możliwość wykorzystania broni nuklearnej.

Do wykonania mamy osiem odmiennych scenariuszy toczących się w okresie od 1950 do 2050 roku. Zaimplementowane zostały wszelkie zależności ekonomiczne, handlowe, gospodarcze i polityczne oraz zarządzanie surowcami naturalnymi. Dzięki komórkom wywiadowczym mamy możliwość szpiegowania naszych wrogów. Decydując się na konkretne posunięcie musimy brać pod uwagę zdanie opinii publicznej oraz rządu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe Political Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Economic War

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 233MHz, 32MB RAM

Monte Christo Games na E3

wiadomość14 maja 2001

Obecny potentat wydawniczy w kategorii gier strategiczno-ekonomicznych będących symulatorami businessu, czyli firma Monte Christo Games przygotowuje na targi Electronic Entertainment Expo (E3) kolejne niespodzianki.

Dwie nowe oficjane strony gier, C&C: Renegade i Political Tycoon

wiadomość13 kwietnia 2001

Pragnę poinformować całą komputerową brać o otwarciu się dwóch oficjalnych storn internetowych gier: Command & Conquer Renegade oraz Political Tycoon.