Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Venture Tycoon (PC)
OkładkaVenture Tycoon (PC)

Venture Tycoon PC

Gra strategiczno-ekonomiczna, w której mamy możliwość wcielenia się w rolę początkującego biznesmena rozpoczynającego długą podróż na sam szczyt finansowej piramidy.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Venture Tycoon Premiera PC

30czerwca2001

producent: Animedia Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Venture Tycoon jest pierwszą poważną próbą wejścia koreańskiej firmy Animedia Entertainment na rynek popularnych gier strategiczno-ekonomicznych. Tematem gry jest wierne odtworzenie realiów świata wielkiego biznesu. Gracze rozpoczynają rozgrywkę jako płotki posiadające znikomą ilość gotówki, a ich celem jest stworzenie wielkiej, dobrze prosperującej korporacji.

Aby tego dokonać trzeba poznać nie tylko zwykłe zależności marketingowe, które pozwolą nam podejmować decyzje przynoszące profity, ale również wszystkie inne tajniki i obowiązki szefa firmy. Należą do nich nawet tak wydawać by się mogło przyziemne obowiązki jak wybranie w mieście odpowiedniej lokacji na siedzibę firmy, rekrutacja i przeszkolenie kadry pracowniczej oraz wyposażenie biur. Gra posiada zaawansowane zależności marketingowe pozwalające na inwestowanie w nowe produkty, dystrybucję, rozwój naukowy, wprowadzanie i produkcję nowych towarów, a także zawieranie umów z innymi firmami i posiadanie wielu partnerów finansowych.

  • Ładna, kolorowa grafika, intuicyjny interfejs.
  • Akcja toczy się w wielkich wirtualnych miastach Korei i Stanów Zjednoczonych.
  • Możliwość zatrudniania nowych, bardziej wydajnych pracowników, wyposażenia biur w nowoczesny sprzęt podnoszący wydajność ich pracy.
  • Możliwość gry w trybie single i multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Venture Tycoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Venture Tycoon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233MHz
  • 32MB RAM