Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Democracy (PC)
OkładkaDemocracy (PC)

Democracy PC

Należąca do kategorii symulatorów politycznych turowa gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę prezydenta lub premiera fikcyjnego demokratycznego kraju.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | polityczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Democracy Premiera PC

17kwietnia2005

pudełko PL

15maja2006

producent: Positech Games wydawca: Positech Games wydawca PL: Axel Springer Polska

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Democracy to zaliczana do kategorii symulatorów politycznych turowa gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę prezydenta (lub premiera) fikcyjnego demokratycznego państwa. Producentem i wydawcą gry jest znane dotąd głównie za sprawą kosmicznej strategii Starship Tycoon niezależne brytyjskie studio Positech Games, założone przez byłego pracownika Lionhead Studios, Cliffa Harrisa.

W grze Democracy korzystając z pełni dostępnej nam władzy, zajmujemy się zarządzaniem kluczowymi aspektami funkcjonowania demokratycznego państwa. Pod naszą kontrolą znajduje się w sumie siedem niezwykle ważnych sfer, takich jak ekonomia, podatki, prawo i porządek, służba zdrowia, transport, służby publiczne, a także polityka zagraniczna. W toku rozgrywki czeka nas także cała masa losowo generowanych zdarzeń oraz dylematów, jakim sprostać musi każdy przywódca. Wśród nich znalazły się m.in. takie problemy jak ogólnokrajowa epidemia, rosnący poziom zanieczyszczenia środowiska czy obsada kluczowych stanowisk w instytucjach rządowych.

Wszelkie podejmowane przez nas działania znajdują się pod stałą obserwacją szeregu zróżnicowanych stronnictw politycznych, a także określonych grup społecznych, z których każda ma wobec władzy konkretne oczekiwania. W grze przyjdzie nam więc stawić czoła nie tylko kapitalistom, socjalistom, liberałom czy konserwatystom, ale także przedstawicielom określonych grup światopoglądowych i zawodowych, takim jak biedni i bogaci, anarchiści i patrioci, ludzie religijni, pijący, palący i wolni od nałogów, ludzie samotni, rodzice itp. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby możliwe było dogodzenie wszystkim obywatelom naszego państwa, tak więc podczas zabawy musimy prowadzić tzw. politykę kompromisów, starając się zadowolić jak największą liczbę potencjalnych wyborców. Fakt ten ma zaś o tyle istotne znaczenie, że w przypadku notorycznego niespełniania wyborczych obietnic, nasza kadencja dobiegnie końca a gra zakończy się na najbliższych wyborach.

Pod względem oprawy Democracy utrzymane zostało w dość minimalistycznym tonie, wynikającym w znacznej mierze z samej specyfiki rozgrywki. Podczas gry nie oglądamy więc efektownej grafiki czy animacji, a towarzyszą nam głównie rozmaite grafy, tabele i wykresy ukazujące jak w wyniku podejmowanych przez nas decyzji zmienia się sytuacja w państwie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Democracy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Democracy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium II 266 MHz
  • 128 MB RAM
  • Windows 98