Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchXONEPS4
Okładka Headliner: NoviNews (PC)

Headliner: NoviNews

Kontynuacja gry przygodowej z 2017 roku, w której wcielamy się w redaktora gazety. Decydując o tym, jakie artykuły trafią do kolejnych wydań, wpływamy na losy prowadzonej postaci i jej bliskich, a także kształtujemy całe społeczeństwo.

Przygodowe | 2D | dystopia | polskie | polityczne | indie

Okładka Headliner: NoviNews (PC)

data premiery gry:

23paź2018

PC

5wrz2019

Switch

11gru2019

PS4 XONE

Headliner: NoviNews jest grą przygodową, w której gracz wciela się w dziennikarza, a jego decyzje wpływają nie tylko na losy jego postaci, lecz także kształtują całe społeczeństwo. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Unbound Creations, mające w swoim portfolio takie tytuły, jak Karasaki: What Goes Up... oraz Postmortem: One Must Die.

Fabuła

Historia opowiedziana w grze Headliner: NoviNews koncentruje się na postaci pracownika (lub pracowniczki, gdyż możemy zdecydować, czy chcemy wcielić się w kobietę, czy mężczyznę) gazety NoviNews. Na co dzień zajmujemy się akceptacją bądź odrzucaniem artykułów, które trafią do kolejnego wydania dziennika. Po wyjściu z redakcji możemy natomiast obserwować, w jaki sposób dokonywane przez nas wybory wpływają na społeczeństwo fikcyjnego Novistanu, a co za tym idzie – również na naszych przyjaciół oraz bliskich.

Ci ostatni to Evie (imigrantka borykająca się z problemami zdrowotnymi i narastającą ksenofobią), Justin (początkujący komik zmagający się z lękiem społecznym), a także Rudy (samotny ojciec, nad którego biznesem zawisło widmo bankructwa). Swoimi decyzjami możemy natomiast doprowadzić zarówno do wzrostu napięć społecznych, jak i do przekształcenia kraju w dystopię, w której ceną pokoju jest wszechobecna inwigilacja. Oczywiście nasze poczynania nie umykają uwadze szefa; poza tym determinują one to, w jaki sposób zakończy się opowiedziana tu historia.

Mechanika

Zabawę w Headliner: NoviNews rozpoczynamy od procesu kreacji postaci (możemy zadecydować o jej płci i wyglądzie). Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak przystąpić do pracy, która polega na przybijaniu zielonego (oznaczającego akceptację) bądź czerwonego (równoznacznego z odrzuceniem) stempla do podsuwanych nam artykułów. Zasiadając za biurkiem, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP).

Inaczej mają się sprawy po wyjściu z redakcji. Wówczas naszą postać widzimy z boku, a przechadzając się po mieście, możemy zobaczyć konsekwencje dokonywanych przez nas wyborów. W zależności od tego, jakie artykuły dopuszczamy do kolejnych wydań NoviNews, ludzie mogą wszczynać zamieszki i „zdobić” ściany budynków przy pomocy graffiti bądź wręcz przeciwnie – zachowywać spokój pod czujnym okiem dbających o porządek kamer i dronów. Poza tym możemy wówczas spotykać się z wyżej wspomnianymi bliskimi i stopniowo poznawać ich losy, a na koniec dnia – zrelaksować się w domowym zaciszu.

Kwestie techniczne

Headliner: NoviNews posiada prostą, choć przejrzystą grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 50,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Headliner: NoviNews

Klasyfikacja PEGI Headliner: NoviNews

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Headliner: NoviNews

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 600 MB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 600 MB HDD, Windows 8 64-bit

PC
Switch
PS4
XONE