Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Postmortem: One Must Die (PC)
OkładkaPostmortem: One Must Die (PC)

Postmortem: One Must Die PC

Narracyjna gra przygodowa autorstwa Jakuba Kasztalskiego.

Przygodowe | noir | elementy RPG | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Postmortem: One Must Die Premiera PC

14sierpnia2013

producent: Unbound Creations wydawca: Unbound Creations Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Postmortem: One Must Die to oryginalna, narracyjna gra przygodowa, stworzona przez naszego rodaka, Jakuba Kasztalskiego, ukrywającego się pod pseudonimem Koobazaur. Akcja przenosi nas w koniec XIX wieku, do kraju o swojsko brzmiącej nazwie Galicia. Miejsce to, będące właśnie na etapie rewolucji przemysłowej, nękane jest wewnętrznymi konfliktami, których konsekwencją jest wyniszczająca wojna domowa.

Wcielamy się w agenta Śmierci, który w ludzkiej postaci wyrusza z misją odebrania życia tylko jednej osobie – tej, która naszym zdaniem może mieć najbardziej zgubny wpływ na przyszłe losy kraju. Kto to będzie? Wybór w tej materii należy wyłącznie do graczy.

Aby dokonać trafnego wyboru, musimy najpierw zdobyć jak najwięcej informacji o kraju, rozgrywających się tam wydarzeniach i zamieszkujących go ludziach – bohaterach opowiadanej historii. Czynimy to poprzez przeszukiwanie pomieszczeń i odnajdywanie wycinków prasowych, a także innych wskazówek, które pomogą nam rozeznać się w panującej sytuacji. Istotnym elementem jest też prowadzenie dosyć rozbudowanych dialogów z napotkanymi postaciami. Na podstawie zebranych informacji musimy zdecydować, któremu z bohaterów finalnie odbierzemy życie. W zakończeniu gra raczy nas informacją, jaki wpływ na losy rewolucji i panującego w Galicii konfliktu miał nasz wybór. Swoje dokonania możemy też porównać z wyborami innych graczy, korzystając z internetowych statystyk.

Postmortem: One Must Die cechuje old-schoolowa oprawa graficzna, nawiązująca do czasów komputerów 16-bitowych. Akcja ukazana jest w rzucie izometrycznym, a naszym zmaganiom towarzyszy muzyka pasująca do stylistyki filmu noir, w jakiej utrzymana jest gra.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Postmortem: One Must Die: Odpowiednia dla każdego wieku.

Postmortem: One Must Die Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • 40 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8