Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rebel Inc: Escalation (PC)

Rebel Inc: Escalation PC

Strategia będąca konwersją pochodzącej z urządzeń mobilnych gry Rebel Inc. Celem zabawy w Rebel Inc: Escalation jest walka z rebelią w fikcyjnym państwie. W tym celu gracz musi budować potęgę militarną przy jednoczesnym dbaniu o potrzeby mieszkańców.

Strategiczne | strategiczne wojenne | polityczne | indie | czasy współczesne

PC Windows
Okładka Rebel Inc: Escalation (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października2019

wczesny dostęp

2020

2020

Steam

Rebel Inc: Escalation to konwersja wydanej na urządzenia mobilne gry Rebel Inc., czyli niecodziennej strategii, w której zadaniem gracza jest dopilnowanie, by w fikcyjnym państwie nie doszło do przewrotu. Za opracowanie i wydanie tytułu odpowiada studio Ndemic Creations.

Fabuła

Akcja Rebel Inc: Escalation osadzona jest w fikcyjnym państwie inspirowanym Afganistanem. Po wygranej wojnie gracz musi ustabilizować sytuację w kraju. Aby tego dokonać, musi on uporać się z rebeliantami, którzy chcą doprowadzić do przewrotu.

Mechanika

Rozgrywka w Rebel Inc: Escalation skupia się na zarządzaniu fikcyjnym państwem. Gra oferuje szereg terytoriów o bardzo różnych warunkach. Cała zabawa zaczyna się od wyboru jednego z dostępnych gubernatorów; każdy z nich ma swoje unikalne cechy. W stosunku do mobilnej wersji Rebel Inc: Escalation posiada większą mapę państwa.

W Rebel Inc: Escalation nacisk został położony na wierne odtwarzanie mechanizmów geopolitycznych. Zadaniem gracza jest wzmacniane siły wojska przy jednoczesnym dbaniu o potrzeby cywilów. Ze względu na wysoką sztuczną inteligencję ważne jest odpowiednie balansowanie między tymi dwoma aspektami. Zaniedbanie potrzeb mieszkańców może w ostateczności sprawić, że dołączą oni do rebelii.

Do naszej dyspozycji oddano także szereg statystyk oraz raportów, które zawierają informacje o sytuacji panującej w kraju.

Tryby gry

Rebel Inc: Escalation oferuje kampanię fabularną dla pojedynczego gracza, lokalny co-op oraz multiplayer. Dodatkowo została udostępniona możliwość tworzenia własnych scenariuszy.

Kwestie techniczne

Rebel Inc: Escalation oferuje trójwymiarowy świat, który zmienia się pod wpływem działań graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 6.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Rebel Inc: Escalation

Wymagania wiekowe Rebel Inc: Escalation

12+

Wymagania sprzętowe Rebel Inc: Escalation

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Quad Core i5 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270X lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Dual Core i5 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 530 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

Rebel Inc. na PC. Gra twórców Plague Inc. trafi do wczesnego dostępu
Rebel Inc. na PC. Gra twórców Plague Inc. trafi do wczesnego dostępu

wiadomość1 października 2019

Studio Ndemic Creations zapowiedziało, że gra Rebel Inc: Escalation trafi na PC. Produkcja (dostępna na urządzeniach mobilnych jako Rebel Inc.) ukaże się we wczesnym dostępie w październiku tego roku.