Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOSSwitchXONEPC
Okładka Realpolitiks (AND)
OkładkaRealpolitiks (AND)

Realpolitiks

Rozgrywana w czasie rzeczywistym gra strategiczna autorstwa rodzimego studia Jujubee, w której stając na czele jednej z nacji XXI wieku, staramy się zapewnić dobrobyt naszym obywatelom.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | polskie | polityczne

Realpolitiks Premiera

16lut2017

PC

8mar2017

XONE

20lip2017

iOS

27lip2017

AND

30sie2018

Switch

producent: Jujubee wydawca: Jujubee Strona oficjalna

Realpolitiks to rozgrywana w czasie rzeczywistym gra strategiczna, w której stając na czele jednej z nacji XXI wieku staramy się zapewnić dobrobyt naszym obywatelom. Za powstanie gry odpowiada rodzimy zespół Jujubee z Katowic, w którego skład weszli byli pracownicy takich studiów, jak CD Projekt RED, Traveller’s Tales oraz Infinite Dreams. Ekipa znana jest przede wszystkim za sprawą zręcznościowej serii Flashout, taktycznego RPG-a Spellcrafter oraz paradokumentalnej przygodówki Kursk.

Mechanika

Tytuł gry pochodzi od zapożyczonego z języka niemieckiego terminu „Realpolitik”, oznaczającego „politykę realną” czyli taką, która podporządkowana jest przede wszystkim interesom narodowym, odrzucając jednocześnie czynniki moralne i etyczne. Pod względem wykonania Realpolitiks budzić może skojarzenia z popularną serią Europa Universalis. W odróżnieniu od cyklu rozwijanego przez firmę Paradox Interactive, gra studia Jujubee skupia się głównie na specyfice politycznej oraz realiach początku XXI wieku. Mimo to, w zależności od wybranego scenariusza, możemy grać zarówno w czasach współczesnych, jak również mierzyć się z symulacjami świata w niedalekiej przyszłości. Stajemy na czele jednej z wybranych nacji i poprzez uczestnictwo w światowej polityce oraz międzynarodowych interesach, próbujemy zapewnić jak najlepsze warunki do życia naszym obywatelom.

Rozgrywka opiera się przede wszystkim na zarządzaniu państwem we wszystkich kluczowych aspektach i wymaga podejmowania licznych decyzji strategicznych oraz politycznych, znajdujących swe odzwierciedlenie w skali makro. Na barkach gracza spoczywają tu m.in. takie wyzwania, jak prowadzenie polityki wewnętrznej oraz dyplomacji, zarządzanie gospodarką, udział w konfliktach zbrojnych czy szpiegostwo. Podczas zabawy musimy też reagować na zachodzące w świecie wydarzenia historyczne oraz fikcyjne zdarzenia losowe, którym muszą stawić czoła współcześni przywódcy państw. Całość kładzie dość wyraźny nacisk na jasne i ciemne odcienie władzy, pozwalając graczom na sporą swobodę w dążeniu do celu i wybór pomiędzy działaniem prawym a cynicznym i wątpliwym moralnie.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Realpolitiks nie odbiega w znaczącym stopniu od większości produkcji określanych mianem „grand strategy”, na czele ze wspomnianą serią Europa Universalis oraz jej licznymi spin-offami. Podczas rozgrywki większość czasu spędzamy więc na mapie politycznej świata, podejmując liczne decyzje i przeglądając statystyki, obrazujące ich efekty. Mimo sporego skomplikowania rozgrywki, dzięki przejrzystemu i łatwemu w obsłudze interfejsowi użytkownika, Realpolitiks nadaje się jednak nie tylko dla zatwardziałych strategów, ale również dla graczy, którzy nie mieli dotąd zbyt dużego kontaktu z podobnymi produkcjami.

Ostatnia modyfikacja 8 grudnia 2016

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 9,7 / 10 na podstawie 1832 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 253 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Realpolitiks: Odpowiednia dla każdego wieku.

Realpolitiks Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium G3020 3GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB Intel HD 520 lub lepsza
 • 1 GB na HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i3 3.7 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB Nvidia GeForce GTX 740 / AMD Radeon R7 250 lub lepsza
 • 1 GB na HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
PC
AND
iOS
Switch
XONE