Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2017, 13:55

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (26 czerwca - 2 lipca 2017 r.)

Miniony tydzień okazał się całkiem owocny dla polskiego rynku gier. Dowiedzieliśmy się, że studio Jujubee pracuje nad strategią Realpolitiks 2 i przygodówką Konklawe, zaś z firmy CI Games napłynęła kolejna porcja złych wieści. Ponadto Cenega została lokalnym wydawcą gier Total War: Warhammer II i The LEGO Ninjago Video Game, a do sklepów trafił nowy numer CD-Action.

Serial Cleaner. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (26 czerwca - 2 lipca 2017 r.) - wiadomość - 2017-07-04
Serial Cleaner.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Serial Cleaner – data premiery i wydanie pudełkowe

Polskie studio iFun4all ogłosiło datę premiery skradanki Serial Cleaner. Produkcja zadebiutuje 11 lipca na PlayStation 4, a trzy dni później trafi na pecety oraz Xboksa One.

Ponadto firma Techland, będąca polskim dystrybutorem, ujawniła zawartość wydania pudełkowego gry. Trafi ono na sklepowe półki 14 lipca i znajdziemy w nim kilka gadżetów w postaci:

 1. pocztówek z miejsc zbrodni sprzątanych przez bohatera,
 2. zestawu naklejek,
 3. plakatu,
 4. wizytówki cleanera,
 5. zawieszki na drzwi, pozwalającej ci na bezstresowe sprzątanie pokoju,
 6. dodatków cyfrowych: ścieżki dźwiękowej i fan kitu.

Wydanie pudełkowe dostępne będzie wyłącznie na PC.

Total War: Warhammer II

Firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła strategia Total War: Warhammer II. Tytuł trafi na pecety 28 września, równocześnie z premierą światową i będzie dostępny w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej.

Poza standardowym wydaniem ukaże się także Edycja Limitowana, którą będzie można kupić w sklepach Media Markt i Saturn. Znajdziemy w niej:

 1. metalowe opakowanie z tłoczeniami,
 2. zestaw naklejek,
 3. drukowany poradnik.

The LEGO Ninjago Movie Video Game

Cenega wyda w naszym kraju również The LEGO Ninjago Movie Video Game, czyli grę akcji stanowiącą adaptację nadchodzącego filmu animowanego. Produkcja ukaże się 22 września 2017 roku, w wersjach na pecety oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch. W planach jest polski dubbing.

Gry z czasopism

CD-Action

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafiło nowe wydanie magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 zł i dołączono do niego pełne wersje gier:

 1. Deponia,
 2. Prince of Persia: Dusza wojownika,
 3. Rainbow Six 3: Raven Shield – Złota edycja.

Pozostałe wieści

CI Games wraca do tworzenia gier z niższym budżetem i zwalnia Tomasza Gopa

Sniper: Ghost Warrior 3 okazało się sporym rozczarowaniem, zarówno pod względem jakości, jak i wyników sprzedaży. Firma CI Games przyznała, że ambicje tego projektu były zbyt duże w stosunku do możliwości studia. Dlatego podjęto decyzję, aby zająć się grami o niższym budżecie.

Jednocześnie firma zwolniła Tomasza Gopa, który pełnił funkcję producenta przy Lords of the Fallen i był projektantem powstającej obecnie drugiej części. Nie wiemy, jaki wpływ będzie to miało na kontynuację. CI Games zapewniło jedynie, że zmiana strategii wydawniczej nie oznacza skasowania tej gry.

Warto wspomnieć, że Tomasz Gop szybko znalazł nowe zatrudnienie, dołączając do gliwickiego studia Destructive Creations, gdzie pomaga w pracach nad RTS-em Ancestors.

Plany Jujubee na następne lata – Realpolitiks 2 i Konklawe

Obecnie polskie studio Jujubee zajęte jest pracami nad grą Kursk, ale zespół zdradził swoje plany na następnych kilka lat. Za kilka miesięcy mają ruszyć prace nad Realpolitiks 2, czyli kontynuacją tegorocznej strategii.

Zespół chce również stworzyć ambitną przygodówkę Konklawe, która miałaby ukazać się dopiero w 2020 roku. Jej budżet wyniesie ok. 6 mln złotych, co jest kwotą trzykrotnie większą niż w przypadku Kurska. Projekt przeniesie nas do renesansowych Włoch i pozwoli wziąć udział w watykańskich rozgrywkach politycznych.

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (26–30 czerwca 2017)
 2. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 1-2 lipca
 3. GRYOffline 2017 - rozpoczęła się faza potwierdzeń