Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2017, 10:32

autor: Adrian Werner

Tomasz Gop, producent Lords of the Fallen, zwolniony z CI Games

Studio CI Games zwolniło Tomasza Gopa, który pracował jako główny projektant Lords of the Fallen 2. Twórca szybko znalazł zatrudnienie w zespole Destructive Creations, gdzie pomaga w pracach nad RTS-em Ancestors.

Pierwsze Lords of the Fallen okazało się sporym sukcesem. - Tomasz Gop, producent Lords of the Fallen, zwolniony z CI Games - wiadomość - 2017-07-04
Pierwsze Lords of the Fallen okazało się sporym sukcesem.

Ostatnio o polskim studiu CI Games jest głośno, ale raczej nie w pozytywnym kontekście. Najnowsze wieści raczej tego nie zmienią. Jak dowiedział się serwis Graczpospolita.pl, firma zwolniła Tomasza Gopa, który pełnił funkcję producenta przy Lords of the Fallen i był projektantem powstającej obecnie drugiej części.

Poza wspomnianymi projektami Tomasz Gop był również współtwórcą pierwszych dwóch odsłon serii Wiedźmin. Nikogo nie zdziwi więc informacja, że szybko znalazł nowe zatrudnienie, dołączając do gliwickiego studia Destructive Creations. Obecnie pomaga w pracach nad RTS-em Ancestors, który ma zostać publicznie pokazany w przyszłym miesiącu podczas targów gamescom (wcześniej grę obejrzą nasi czytelnicy podczas imprezy GRYOffline 2017). Gop przyznaje, że nie ma dużego doświadczenia z tym gatunkiem, ale chętnie nauczy się czegoś nowego.

Powstaje pytanie, co dalej z CI Games? Sniper: Ghost Warrior 3 nie spełniło pokładanych w nim nadziei, zarówno pod względem jakości, jak i wyników sprzedaży. Rozczarowanie grą był tak duże, że studio zadeklarowało porzucenie wysokobudżetowych produkcji na rzecz mniejszych i tańszych projektów.

Firma zapewnia, że nie zamierza kasować powstających obecnie w studiu gier i w przyszłym roku powinniśmy się spodziewać premier niezapowiedzianej jeszcze taktycznej strzelanki oraz właśnie kontynuacji Lords of the Fallen. Kwestią otwartą pozostaje, jak chęć oszczędzania i zwolnienie Tomasza Gopa wpłyną na drugą z tych produkcji. Wątpimy jednak, aby wyszło jej to na dobre.

Na koniec warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy rozeszły się drogi tego twórcy i CI Games. Dwa lata temu został on odsunięty od produkcji Lords of the Fallen 2 i opuścił firmę, aby w marcu ubiegłego roku powrócić do prac nad projektem.

  1. Oficjalna strona serii
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach