Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2017, 10:34

autor: Góral

Steam z 33 milionami aktywnych użytkowników dziennie

Jeden z pracowników firmy analitycznej Niko Partners opublikował na Twitterze informacje o obecnej popularności Steama. Platforma notuje 33 miliony aktywnych użytkowników dziennie i 67 milionów miesięcznie.

Steam z 33 milionami aktywnych użytkowników dziennie - ilustracja #1

Daniel Ahmad, branżowy analityk z firmy Niko Partners, która już nieraz dostarczała interesujących informacji związanych z cyfrową dystrybucją gier wideo, podzielił się na Twitterze kilkoma statystykami dotyczącymi Steama. Jak pewnie wszyscy dobrze wiecie, obecnie jest to największa PC-towa platforma tego typu, posiadająca ponad 100 milionów użytkowników (dane z lutego 2015 roku mówią o 125 milionach aktywnych osób). Jak obecnie ma się dziecko Valve?

Zaskoczenia nie ma, bo platforma nieustannie rośnie w siłę i np. przed kilkoma miesiącami pobito rekord w liczbie jednocześnie zalogowanych użytkowników – w jednym momencie ze Steama korzystało ponad 14 milionów osób. W 2015 roku rekord wynosił 8,4 miliona, więc wzrost jest ogromny.

Steam rośnie jak na drożdżach / Źródło: Daniel Ahmad z firmy Niko Partners.
Steam rośnie jak na drożdżach / Źródło: Daniel Ahmad z firmy Niko Partners.

Dziennie Valve notuje 33 miliony aktywnych użytkowników i 67 milionów miesięcznie. Natomiast od stycznia 2016 roku przybyło 26 milionów nowych kupujących, co oznacza, że w ostatnich kilkunastu miesiącach co miesiąc około 1,5 miliona nowych osób decydowało się na zakupy na Steamie.

Platforma została stworzona z myślą o łatwiejszym aktualizowaniu gier Valve i skuteczniejszej ochronie przed piractwem. Z biegiem czasu zaczęła zyskiwać na popularności i stała się olbrzymim sklepem z grami. Dziś jednak oferuje dużo więcej funkcji – od możliwości zdobywania kart kolekcjonerskich, przez elementy społecznościowe, aż po łatwy dostęp do modyfikacji.