Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2017, 11:50

autor: Adrian Werner

Little Witch Academia: Chamber of Time - RPG akcji od Bandai Namco Entertainment zmierza na PC i PS4

Podczs konwentu Anime Expo 2017 firma Bandai Namco Entertainment poinformowała, że wyda na Zachodzie grę Little Witch Academia: Chamber of Time, czyli opartą na popularnym serialu animowanym mieszankę RPG-a akcji oraz chodzonej bijatyki, która zmierza na pecety i konsolę PlayStation 4.

LITTLE WITCH ACADEMIA: CHAMBER OF TIME W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: A+ Games
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PC, PS4
  5. Data premiery w Japonii: 30 listopada 2017 r.
  6. Data premiery na Zachodzie: początek 2018 r.

Wczoraj w Los Angeles ruszył konwent Anime Expo. Wydawcy wykorzystali tę imprezę do zapowiedzi kilku nowych japońskich projektów, które doczekają się wersji anglojęzycznych. Jednym z najciekawszych okazało się Little Witch Academia: Chamber of Time, czyli RPG akcji stanowiące adaptację popularnej serii animowanej. Produkcja zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 4. Premiera na Zachodzie ma nastąpić na początku przyszłego roku.

Little Witch Academia to marka autorstwa japońskiego studia animacyjnego Trigger. Rozpoczęła ona żywot w 2013 roku jako 24-minutowy krótki film. Dzięki hojności fanów na Kickstarterze twórcy zostali wsparci sumą ponad 625 tysięcy dolarów, co pozwoliło im opracować drugi film, tym razem o długości 51 minut. Produkcja okazała się na tyle popularna, że w tym roku wyemitowano 25-odcinkowe anime rozwijające wątki z oryginalnych produkcji.

Podobnie jak animowany pierwowzór, Little Witch Academia: Chamber of Time opowie historię młodej dziewczyny imieniem Akko Kagari. Postanawia ona iść w ślady swojej idolki, potężnej czarownicy znanej jako Shiny Chariot, i zapisuje się do Magicznej Akademii Luva Nova. Fabuła rozpocznie się na początku wakacji, kiedy Akko wraz w przyjaciółmi odkryją, że za niedawnymi dziwnymi wydarzeniami w szkole stoi tzw. Siedem Cudów Akademii. Bohaterowie będą musieli najpierw dowiedzieć się, czym są te cuda, a potem znaleźć sposób na ich powstrzymanie.

Gra połączy mechaniki RPG-ów oraz chodzonych bijatyk. Podczas przygód uzyskamy jedynie możliwość poruszania się w prawą lub lewą stronę ekranu, a rozgrywka sprowadzi się do rozwijania statystyk trzyosobowej drużyny oraz walki z przeciwnikami. System potyczek ma być mocno zręcznościowy, wymagając od graczy dobrego refleksu oraz sprawnego korzystania z bogatego arsenału ataków i zaklęć.

Pomiędzy przygodami trafimy do bezpiecznych rejonów szkoły i jej okolic. W tych sekcjach nie znajdziemy ograniczeń eksploracyjnych z misji i będziemy mogli swobodnie zwiedzić każdy zakamarek akademii, prowadzić rozmowy i dbać o utrzymywanie relacji z innymi uczniami.

  1. Bandai Namco Entertainment – strona oficjalna

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej