Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2017, 12:19

Ponad 14 mln użytkowników jednocześnie to nowy rekord Steam

Rekord liczby graczy korzystających jednocześnie z usługi Steam został znowu pobity. Wczoraj jednocześnie bawiło się ponad 14 milionów osób.

Studio Valve ma powody do zadowolenia. Właśnie ustanowiono bowiem nowy rekord liczby jednocześnie zalogowanych graczy w usłudze Steam. Wczoraj po południu korzystało z niej 14,206,607 osób. Najpopularniejszą grą było wtedy Dota 2 (951,942 użytkowników), na drugim miejscu znalazło się Counter-Strike: Global Offensive (675,195), a na trzecim Grand Theft Auto V (116,230).

Ponad 14 mln użytkowników jednocześnie to nowy rekord Steam - ilustracja #1

Dane te pochodzą z serwisu Steam Database. Warto dodać, że poprzedni rekord wynosił 13,910,000 jednocześnie zalogowanych użytkowników i został ustanowiony 2 stycznia tego roku. Jak widać, nie utrzymał się długo i spodziewamy się, że nowy również zostanie za jakiś czas pobity.

Liczby te pokazują, że Steam cały czas się rozwija, zyskując nowych użytkowników i na razie nie zanosi się, aby ten trend miał wkrótce ulec zastopowaniu. Zwłaszcza, że ludzie z Valve dbają o ciągłe ulepszanie swojego dziecka. Wczoraj pisaliśmy o dodaniu natywnego wsparcia dla padów z Xboksa One i Xboksa 360. Ponadto pod koniec zeszłego roku zorganizowano pierwsze Nagrody Steam, gdzie laureatów wybrali sami gracze w trwającym ponad miesiąc głosowaniu.

Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive deklasują pod względem popularności inne gry na Steam. - Ponad 14 mln użytkowników jednocześnie to nowy rekord Steam - wiadomość - 2017-01-09
Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive deklasują pod względem popularności inne gry na Steam.

Warto przypomnieć, że ostatnie dni przyniosły nam sporo ciekawych danych dotyczących kondycji Steam w ubiegłym roku. Dowiedzieliśmy się, że największe przychody, w wysokości blisko 80 milionów dolarów, wygenerowała gra Sid Meier’s Civilization VI. Na drugim miejscu znalazło się Grand Theft Auto V (73 mln dolarów), a na podium zmieściło się jeszcze Counter-Strike: Global Offensive (67 mln).

Jednocześnie Steam pokazało, że jest miejscem gdzie małe produkcje mogą spokojnie konkurować, a nawet wygrywać z gigantami. Opracowana praktycznie przez jednego człowieka gra Stardew Valley przyniosła bowiem większe przychody niż Deus Ex: Rozłam Ludzkości, Dishonored 2 czy ostatnie dwie odsłony serii Call of Duty.

Łącznie w 2016 roku gracze aktywowali na platformie Steam tytuły o łącznej wartości 3,5 miliarda dolarów.

  1. Oficjalna strona Steam