Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2015, 11:02

autor: Adrian Werner

Steam ze 125 mln aktywnych kont użytkowników

Firma Valve poinformowała, że liczba aktywnych użytkowników usługi Steam przekroczyła 125 milionów. Oznacza to wzrost o 25 mln w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku.

Tempo rozwoju Steam nie zwalnia. - Steam  ze 125 mln aktywnych kont użytkowników - wiadomość - 2015-02-24
Tempo rozwoju Steam nie zwalnia.

Zaplanowana na okres od 2 do 6 marca tegoroczna edycja konferencji GDC będzie jednocześnie piętnastą rocznicą ujawnienia przez studio Valve usługi Steam. Przedstawiciele firmy zorganizują podczas imprezy prezentację nadchodzących projektów, a wcześniej postanowili pochwalić się doskonałymi wynikami swojego dzieła. Okazuje się, że liczba aktywnych kont przekroczyła już 125 mln.

Wiele gier i usług chwali się wysokimi wynikami w tej kategorii, ale większość podaje łączną liczbę użytkowników, wliczając w to tych, którzy od dawna już nie korzystają z usługi. W tym przypadku liczba 125 milionów jest imponująca, gdyż Valve poprzez „aktywne konta” rozumie te, do których zalogowano się przynajmniej raz w ciągu ostatniego miesiąca.

Spore wrażenie robi także tempo wzrostu popularności Steam. Pułap 75 mln aktywnych kont przekroczono bowiem w styczniu zeszłego roku, a 100 mln we wrześniu. Jak widać usługa wciąż rozwija się bardzo dynamicznie, co nie dziwi, biorąc pod uwagę jak wiele nowych funkcji wprowadzono do niej w zeszłym roku. Valve dodało m.in. streaming, możliwość sprzedawania muzyki oraz system kuratorów.

Ponadto poinformowano, że obecnie w katalogu Steam można znaleźć ponad 4500 gier, a użytkownicy opracowali do nich 450 mln różnego rodzaju materiałów.

  1. Steam – strona usługi

Ostatnia aktualizacja: 2015-02-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Masz konto Steam?

Tak, to dla mnie podstawa.
94%
Nie, unikam Steama.
6%
Zobacz inne ankiety