Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2015, 09:38

autor: Arantasar

Mortal Kombat X – darmowego multiplayera jednak nie będzie

Niestety nie potwierdziły się wczorajsze wiadomości o tym, że gra Mortal Kombat X w wydaniu na konsole nowej generacji nie będzie wymagała płatności związanych z usługami PlayStation Plus i Xbox Live do gry wieloosobowej. Z Twittera został usunięty wpis Shauna Himmericka, który sugerował taką możliwość, a sam autor ogłosił, że doszło do pomyłki.

Mortal Kombat X – darmowego multi jednak nie będzie. - Mortal Kombat X – darmowego multiplayera jednak nie będzie - wiadomość - 2015-02-24
Mortal Kombat X – darmowego multi jednak nie będzie.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że gra Mortal Kombat X w wydaniu na konsole nowej generacji nie będzie wymagała dodatkowych płatności do gry wieloosobowej. Taką wiadomość ogłosił na Twitterze producent wykonawczy studia NetherRealm, Shaun Himmerick. Byłaby to wyjątkowa sytuacja, gdyż dostęp do usług multiplayerowych wymaga zazwyczaj wykupienia abonamentu PlayStation Plus (dla PlayStation 4) lub Xbox Live (Xbox One) – wyjątek stanowią jedynie tytuły oparte na licencji free to play.

Niestety wpis sugerujący możliwość bezpłatnej zabawy sieciowej został usunięty z Twittera, a Shaun Himmerick ogłosił, że doszło do pomyłki. Oznacza to, że model rozgrywek multiplayerowych gry Mortal Kombat X w wydaniu na konsole nowej generacji będzie wyglądał tak, jak w przypadku wszystkich innych tytułów i nie obejdzie się bez wykupienia usługi PlayStation Plus lub Xbox Live. Można też spekulować, że przekazana informacja była (kontrolowanym) wyciekiem, jednak taka interpretacja byłaby nad wyraz optymistyczna. Warto również przypomnieć, że z niedawnej wypowiedzi przedstawicieli studia NetherRealm wynika, że w grze Mortal Kombat X mogą pojawić się mikropłatności.

Światowa premiera gry Mortal Kombat X została wyznaczona na 14 kwietnia. W Polsce tytuł ukaże się trzy dni później. Docelowe platformy to komputery osobiste oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł będzie sprzedawany w kilku wersjach, niestety edycje z figurkami dostępne będą wyłącznie na PlayStation 4 i Xboksie One.

Mortal Kombat X to dziesiąta odsłona kultowej serii brutalnych bijatyk, która istnieje od 1992 roku, a zarazem druga gra z tego cyklu w dorobku studia NetherRealm. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z kontynuacją bardzo udanego Mortal Kombat z 2011 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Mortal Kombat X

Mortal Kombat X