Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2015, 15:45

autor: Pirlond

Mortal Kombat X z darmowym multiplayerem na XONE i PS4

Dobra wiadomość dla graczy czekających na Mortal Kombat X. Okazuje się, że w przeciwieństwie do większości gier wydawanych na najnowsze konsole Microsoftu i Sony, bijatyka powstająca w studiu NetherRealm do toczenia pojedynków w multiplayerze nie będzie wymagała posiadania płatnych kont Xbox Live Gold i PlayStation Plus.

Niestety poniższe informacje okazały się nieprawdziwe. Z Twittera został usunięty wpis Shauna Himmericka, który sugerował taką możliwość, a sam autor ogłosił, że doszło do pomyłki.

W Mortal Kombat X na konsolach będzie można grać po sieci za darmo. - Mortal Kombat X z darmowym multiplayerem na konsolach XONE i PS4 - wiadomość - 2015-02-23
W Mortal Kombat X na konsolach będzie można grać po sieci za darmo.

Aby grać po sieci na Xboksie One i PlayStation 4, należy mieć płatne konta Xbox Live Gold oraz PlayStation 4. Okazuje się, że inaczej będzie w przypadku Mortal Kombat Xnajnowsza odsłona znanej serii bijatyk pozwoli graczom na toczenie pojedynków w multiplayerze bez konieczności posiadania abonamentów Microsoftu i Sony. Tę zaskakującą informację podał Shaun Himmerick, producent wykonawczy gry ze studia NetherRealm. Odpowiadając za pośrednictwem Twittera na jedno z pytań zadanych przez fanów, stwierdził, że do zabawy sieciowej nie będzie potrzebne konto Xbox Live (w przypadku Xboksa One) oraz PlayStation Plus (PlayStation 4). W kolejnych wpisach doprecyzował, że płatne subksrypcje „nie będą wymagane do korzystania z jakichkolwiek funkcji” Mortal Kombat X. Nie wiadomo jednak czy podobnie będzie w przypadku wydania na Xboksa 360 (na PlayStation 3 zabawa sieciowa jest bezpłatna).

Jest to sporą niespodzianką, jako że do tej pory tryb multiplayer w większości tytułów wydawanych na XONE oraz PS4 zarezerwowany był dla właścicieli płatnych kont. Wyjątek stanowią jedynie nastawione na zabawę sieciową gry F2P, w które można grać zupełnie za darmo. Decyzja podjęta przez Microsoft i Sony (obie firmy miały decydujący głos dotyczący zniesienia obowiązku posiadania kont Xbox Live Gold i PlayStation Plus) jest bardzo dobrą wiadomością dla graczy, ponieważ pojedynki sieciowe są jednym z kluczowych elementów bijatyk.

Warto przypomnieć jednak, że z niedawnej wypowiedzi przedstawicieli studia NetherRealm wynika, że w Mortal Kombat X mogą pojawić się mikropłatności. Deweloperzy nie chcieli jeszcze na ich temat rozmawiać, ale niewykluczone, że w grze znajdzie się opcja kupowania wirtualnych przedmiotów za prawdziwą gotówkę.

Mortal Kombat X jest kolejną odsłoną popularnej i brutalnej bijatyki. W nowej części cyklu pojawią się zupełnie nowe postacie, w tym Cassie Cage oraz Kotal Khan, choć nie zabraknie też dobrze znanych fanom wojowników pokroju Scorpiona i Sub-Zero. Produkcja cechować ma się m.in. interaktywnymi arenami i ukaże się na PC, Xboksie 360, Xboksie One, PlayStation 3 i PlayStation 4 17 kwietnia tego roku.