Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 lutego 2015, 15:06

autor: Jiker

Tap Heroes – RPG-owy kliker debiutuje na Androidzie i iOS

Po sukcesach Make It Rain: Love of Money oraz Bitcoin Billionaire klikery zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Kolejną produkcją tego typu, tym razem utrzymaną w realiach RPG, jest Tap Heroes. Produkcja Daniela Hjelma została wydana w App Store i Google Play w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Gry takie jak Make It Rain: Love of Money oraz Bitcoin Billionaire udowodniły, że rozgrywka bazująca na klikaniu w ekran wcale nie musi być nudna. Dzięki nim gatunek tzw. klikerów na dobre zaistniał też w świadomości graczy mobilnych. Kolejnym tytułem tego typu, który ma szansę na sukces, jest Tap Heroes. RPG-owy kliker trafił właśnie do ofert App Store oraz platformy Google Play w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Autorem Tap Heroes jest Daniel Hjelm, który jak dotąd nie wykazał się niczym szczególnym (m.in. Loot Hero). Wiele wskazuje jednak na to, że wreszcie uda mu się zdobyć serca graczy. W Tap Heroes wcielamy się w wojownika, który przemierza świat fantasy, walcząc z najróżniejszych potworami i wrogami królestwa. Mechanika zabawy stanowi połączenie typowego RPG-a i klikera właśnie. Starcia sprowadzają się do szybkiego klikania we wrogów (celem zadawania im obrażeń), członków systematycznie rozrastającej się drużyny (leczenie) i w złote monety, pełniące rolę waluty.

W RPG-u, nawet tak prostym, nie mogło zabraknąć systemu rozwoju. Gracz rozwija statystyki postaci (wśród nich m.in. wojownik, czarodziej, łotrzyk), uczy się nowych umiejętności i ulepsza te już posiadane, a także uzyskuje dostęp do mocy specjalnych, przydatnych zwłaszcza w starciach z bossami. Zabawę charakteryzuje zabójcze wręcz tempo, a także stosunkowo wysoki poziom trudności – śmierć może nastąpić dosłownie w każdej chwili, zmuszając gracza do rozpoczynania wyzwania od nowa.

Obrazu całości dopełnia zabawna dwuwymiarowa grafika w lekko rozpikselowanym stylu i wszechobecny chaos, który paradoksalnie dodaje Tap Heroes pewnego uroku.