Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 lutego 2015, 09:15

autor: Góral

Valve za tydzień pokaże okulary wirtualnej rzeczywistości SteamVR

Ciekawe wieści dotarły do nas z obozu Valve. Okazało się, że na Game Developers Conference (2 – 6 marca) firma zaprezentuje okulary rzeczywistości wirtualnej i nie tylko. Dodatkowo pochwalono się, że Steam liczy już ponad 125 mln aktywnych kont.

Valve pracuje nad własnymi okularami VR. - Valve pracuje nad SteamVR; 125 mln aktywnych kont na Steamie - wiadomość - 2015-02-24
Valve pracuje nad własnymi okularami VR.

Na początku stycznia pojawiły się informacje, według których podczas Game Developers Conference (2 – 6 marca) oficjalnie zadebiutują komputery Steam Machines, kontroler Steam oraz pełna wersja SteamOS. Nie wiemy, czy faktycznie dojdzie do debiutu urządzeń i systemu operacyjnego, ale potwierdzono, że firma Valve zaprezentuje podczas imprezy finalną odsłonę steamowego pada, nie zabraknie wspomnianych komputerów oraz kilku niespodzianek. Po pierwsze okazało się, że właściciel Steama pokaże światu swoją odpowiedź na okulary wirtualnej rzeczywistości, rzucając tym samym wyzwanie technologiom Oculus Rift i Project Morpheus. Dodatkowo firma zaprezentuje „nowe urządzenia do salonu”. Niestety nie zdradzono żadnych szczegółów, więc pozostaje nam cierpliwie poczekać na rozpoczęcie Game Developers Conference.

Valve na GDC 2015:
  • Firma pokaże finalną wersję kontrolera Steam i komputery Steam Machines
  • Zostanie ujawniona technologia wirtualnej rzeczywistości
  • Valve zaprezentuje nowe, nieznane jeszcze urządzenia

Przy okazji wspomnieć, że termin tegorocznej GDC pokrywa się z trzynastą rocznicą zapowiedzi Steama. Przez kilkanaście lat platforma rozrosła się do gigantycznych rozmiarów i obecnie może się pochwalić ponad 125 mln aktywnych kont oraz przeszło 4,5 tys. dostępnych gier. Oznacza to, że od września 2014 roku przybyło aż 25 mln nowych kont. Naturalnie liczba ta nie przekłada się na ilość użytkowników, ale wynik i tak budzi podziw.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.