Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2015, 19:30

Mortal Kombat X – ujawniono edycje limitowane i kolekcjonerskie

Studio NetherRealm i firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniły edycje limitowane i kolekcjonerskie (w sumie cztery wydania) gry Mortal Kombat X. W skład najbogatszej z nich wchodzi m.in. figurka, komiks i dodatkowi grywalni wojownicy. „Kolekcjonerki” będą dostępne tylko dla konsolowców. Póki co nie wiadomo, ile z tych wersji kupimy też w Europie.

Studio NetherRealm i firma Warner Bros. Interactive Entertainment – pełniące funkcję, odpowiednio, dewelopera i wydawcy – zaprezentowały światu edycje specjalne gry Mortal Kombat X. Podane informacje dotyczą jedynie rynku północnoamerykańskiego, więc niewykluczone, iż w Europie (a szczególnie w Polsce) oferta będzie przedstawiała się inaczej. Niemniej, i tak warto rzucić okiem, jakimi prezentami kuszeni są fani „Mortala” do tego, by wyłożyć na kolejną odsłonę serii więcej pieniędzy, niż kosztuje podstawowe wydanie. Dodajmy, że celem są tu przede wszystkim fani konsolowi, jako że na posiadaczy pecetów czeka tylko jedna edycja – cyfrowa Premium Edition – spośród czterech ujawnionych. Dwie „kolekcjonerki” i wydanie limitowane zostały zarezerwowane dla posiadaczy PlayStation 4 i Xboksa One.

Kollektor's Edition - "zwykła" edycja kolekcjonerska gry Mortal Kombat X. - Mortal Kombat X – ujawniono edycje limitowane i kolekcjonerskie - wiadomość - 2015-02-03
Kollektor's Edition - "zwykła" edycja kolekcjonerska gry Mortal Kombat X.

Ale dość wstępu – przyjrzyjmy się bliżej ofercie specjalnej:

Kollector’s Edition

Podstawowa edycja kolekcjonerska, opisana jako importowana z Europy, więc możemy być pewni, że trafi do sprzedaży również na Starym Kontynencie. Trzymajmy kciuki, by Cenega – polski wydawca Mortal Kombat X – sprowadziła ją też do Polski. Sugerowana cena tego wydania wynosi 179,99 dolara (ok. 650 zł) i jest ono dostępne, jak wspomniano wyżej, tylko dla użytkowników XOne i PS4. W jego skład wchodzi:

  • Figurka Scorpiona o wysokości 28 cm;
  • Steelbook (Steel Pack) i stalowa płytka (Steel Card) z wygrawerowanym numerem seryjnym;
  • Pierwsza część komiksu pt. Blood Ties od DC Comics (w papierowym wydaniu);
  • Kombat Pack – pakiet czterech bonusowych wojowników dostępnych w grze. Nie sprecyzowano, jakie to postacie, ale wiemy, iż są wśród nich „klasyczni kombatanci” (Klassic Kombatants) i ikoniczni bohaterowie z gościnnym występem;
  • Unikatowa skórka dla Scorpiona w grze (Gold Scorpion Skin).

Kollector’s Edition od Coarse

Alternatywna edycja kolekcjonerska, nieco tańsza i uboższa oraz sygnowana marką Coarse – amerykańskiej firmy specjalizującej się w robieniu figurek. Sugerowaną cenę tego wydania ustalono na poziomie 149,99 dolara (ok. 540 zł). Tak jak poprzednie, będzie ono dostępne tylko z grą w wersjach na XOne i PS4. Oto jego zawartość:

  • Alternatywna figurka Scorpiona (z certyfikatem autentyczności;
  • Złota skórka dla Scorpiona w grze;
  • Kombat Pack.
Specjalna edycja kolekcjonerska z alternatywną figurką, przygotowana przez firmę Coarse. - Mortal Kombat X – ujawniono edycje limitowane i kolekcjonerskie - wiadomość - 2015-02-03
Specjalna edycja kolekcjonerska z alternatywną figurką, przygotowana przez firmę Coarse.

Premium Edition

Edycja specjalna w formacie cyfrowym. Wydanie to jako jedyne dostępne jest dla posiadaczy platform innych niż konsole ósmej generacji, czyli dla PC, X360 i PS3. Jego cena wynosi 89,99 dolara (ok. 325 zł). Uświadczymy w nim tylko jeden bonus – Kombat Pack.

Limited Edition

Edycja specjalna dostępna wyłącznie w amerykańskiej sieci sklepów GameStop. Od Premium Edition różni się dodatkową unikatową skórką dla Scorpiona (inspirowaną zimną wojną) i nieco wyższą ceną – 94,99 dolara (ok.345 zł).

Na koniec warto przypomnieć, że każdy, kto nabędzie grę w pre-orderze, otrzyma dodatkowy prezent w postaci możliwości grania jako Goro. Mortal Kombat X ma trafić na światowy rynek 14 kwietnia 2015 roku (w Polsce gra stanie się dostępna trzy dni później).