Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 lipca 2017, 12:55

Torchlight: The Legend Continues - ruszyły testy mobilnej odsłony cyklu

Ruszyły testy wczesnej wersji Torchlight: The Legend Continues, czyli mobilnej odsłony popularnej marki RPG-ów akcji. Produkcja trafiła w tzw. soft-launchu do filipińskiego App Store i Google Play.

Na razie nie wiemy, kiedy gra doczeka się światowej premiery. - Torchlight: The Legend Continues - ruszyły testy mobilnej odsłony cyklu - wiadomość - 2017-07-04
Na razie nie wiemy, kiedy gra doczeka się światowej premiery.

Mobilna odsłona cyklu Torchlight została zapowiedziana w 2015 roku, ale od tego czasu o projekcie było dosyć cicho. Teraz wydaje się, że cykl deweloperski dobiega wreszcie końca. W kilku krajach ruszyły bowiem testy wczesnej wersji gry, zarówno na iOS, jak i Androidzie. Niestety, wśród tych terytoriów nie ma Polski.

Autorzy zdecydowali się na zmianę tytułu gry z Torchlight Mobile na Torchlight: The Legend Continues. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie projekt trafi do szerokiej dystrybucji, ale fakt, że rozpoczęto testy w soft-launchu, oznacza, że od premiery światowej dzieli nas maksymalnie kilka miesięcy.

TORCHLIGHT: THE LEGEND CONTINUES W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Efun
  2. Wydawca: Efun
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Za grę nie odpowiada studio Runic Games, czyli autorzy pecetowych odsłon cyklu. Zadanie opracowania mobilnej wersji marki powierzono wpierw studiu Fedeen Games, a potem przejęła je firma Efun. Torchlight: The Legend Continues zbudowano jednak na fundamentach poprzednich części. Dostajemy więc klasycznie zrealizowane RPG akcji, w którym zabawa sprowadza się do mordowania hord wrogów.

Gra w sposób losowy generuje większość elementów przygód, w tym mapy oraz lokalizacje przedmiotów i potworów. Dzięki temu za każdym razem czekają na nas nowe wyzwania. Nie zabrakło także opcji posiadania wytresowanych zwierzaków oraz sprawdzenia swoich umiejętności wędkarskich.

Dosyć nietypowo prezentuje się system umiejętności. Jest ich w sumie 36 dla wszystkich klas i możemy łączyć je w pary, tworząc nowe warianty, co zapewnia większą swobodę przy wyborze ścieżki rozwoju bohatera.

  1. Oficjalna strona gry